رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با هشدار به خیز دوباره کرونا دراین استان گفت: تست‌های مثبت کرونا و تعداد بستریها درقم افزایش یافته‌است.
کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی تهران طولانی شدن بیماری کرونا نباید موجب عدم رعایت اصول بهداشتی شود، گفت: تداوم وضعیت آبی در شهر قم بستگی به رعایت اصول بهداشتی دارد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: عملکرد کادر درمانی ایران در انتهای شیوع کرونا قابل قضاوت است ولی هم‌اکنون در تمامی مراجع و آمارهای رسمی عملکرد جمهوری اسلامی از بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا بالاتر است.
۹۶ بیمار مشکوک به کرونا در حالی در بیمارستان‌های قم بستری هستند که مورد مثبتی از کرونای انگلیسی در قم هنوز مشاهده نشده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع کرونا حدود 1500نفر فوت کرده اند، گفت: هنوز کرونای انگلیسی در قم مشاهده نشده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: عادی انگاری شرایط، موجب افزایش مجدد آمار مبتلایان به کرونا می‌شود و از این رو باید نهایت دقت را داشت.
ترزیق اولین واکسن کرونا در قم هم زمان با جندین شهر کشور ظهر امروز انجام شد.
باتوجه به کاهش رتبه قم در مبارزه با کرونا و اعمال محدودیت های سفر در استان های مسافر پذیر و حضور مسافران در قم باید استان قم هم در این لیست محدودیت ها برای تعطیلات پیش رو قرار می گرفت تا در آینده اتهامات و برچسب هایی برای شیوع موج جدید به قم زده نشود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان گفت: در ۲۴ ساعت منتهی به هجدهم بهمن ماه ۲۱ تَن با علائم قطعی کرونا در مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.
استان قم در حالی تنها ۱۰۵ بیماری مشکوک به کرونایی را در بیمارستان‌ها دارد که یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های استان نیز از پذیرش بیماران کرونایی خارج شد.
استاندار قم با اشاره به اینکه وضعیت قم نسبتاً مطلوب است اظهارداشت: محدودیت تردد شبانه برای پیشگیری از دورهمی هایی است که از طریق آنها ویروس کرونا گسترش پیدا می‌کند و وضعیت قم را از وضعیت مطلوب خارج می کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: از زحمات و خدمات ارزشمند مجموعه پرستاری استان قدردانی می‌کنیم که در طول یک سال گذشته مقابل بحران کرونا، سنگ تمام گذاشتند.
رئیسی معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا از مردم شریف استان قم عذرخواهی کرد.
با مشارکت بسیجیان طرح محله محور شهید سلیمانی با هدف جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در سطح کشور و استان انجام شد که تاثیر بسزایی در کنترل این بیماری داشت که لازم است با همکاری مانع از بازگشت به روزهای قرمز کرنایی شویم.
معاون خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه سلامت دست‌فروش‌ها و مردم، مهم‌ترین اولویت ساماندهی روزبازارهای قم است، گفت: در صورت عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مجبور به تعطیلی روزبازارها هستیم.
کارشناس ارشد بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این‌که نباید تجربه تلخ خون‌های آلوده در واکسن کرونا تکرار شود، گفت: ساخت واکسن ایرانی بهترین راه‌حل است.
بستری شدن 111 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های قم نشان می‌دهد که در وضعیت زرد هم نباید این بیماری دست‌کم گرفته شود.
تعداد اندکی از شهروندان قمی درحالی‌که کرونا را شوخی دانسته و از زدن ماسک خودداری می‌کنند اما برخلاف این نظر آن‌ها کرونا همچنان زنده است و کافی است سری به بیمارستان‌های شهر زده شود.
بعد از گذشت 311 روز از امروز بیماران کرونایی دیگر در بیمارستان کامکار بستری نمی‌شوند.