printlogo


خرید گندم از مرز ۴.۵ میلیون تن گذشت
کد خبر: 10757
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به بارندگی‌های مناسب فصل زراعی جاری، خرید گندم از مرز چهار و ۵۰۰ هزار تن در کشور گذشت.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، محمدرضا طلایی روز سه شنبه در آیین راه اندازی مرحله دوم تولید ماهیان خاویاری علی‌آباد سراج قم، تاکید مقام معظم رهبری برای تلاش در حوزه اقتصادی و خودکفایی حوزه کشاورزی را یادآور شد و افزود: تاکیدات معظم له برای خودکفایی در تأمین و امنیت غذایی برای چنین روزهایی بوده است.

وی خودکفایی در تولید روغن را یکی از اهداف وزارت کشاورزی اعلام کرد و گفت: امروز با تولید ۹۰ درصد از گوشت موردنیاز کشور در داخل گام مهمی در جهت خودکفایی و تأمین امنیت غذایی مردم برداشته‌شده است.
وی توسعه گلخانه در کشور را به‌عنوان یکی از الزامات حوزه کشاورزی موردبررسی قرارداد و تصریح کرد: باید در عرصه گلخانه‌ها فعالیت بیشتری داشته و با توجه به اقلیم کشور و مشکلات کم‌آبی از این ظرفیت بهره بیشتری ببریم.

وی درادامه با اشاره به نظر وزیر کشاورزی در گسترش گلخانه‌ها ادامه داد: خوشبختانه با همه تلاش‌هایی که انجام‌شده است روند اخذ مجوز گلخانه بسیار کوتاه شده و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک مشکلات کشاورزان در این حوزه را مرتفع کنیم.

طلایی بخش جعفریه استان قم را دارای پتانسیل بالایی در توسعه گلخانه معرفی و خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت این بخش باید این منطقه به بزرگ‌ترین شهر گلخانه‌ای کشور تبدیل‌شود و این مهم نیازمند اهتمام جدی همه مدیران استان است.

جعفریه یکی از شهرهای استان قم در مرکز ایران است. این شهر در بخش جعفرآباد از توابع شهرستان قم قرار دارد و فاصله آن تا مرکز قم حدود ۴۰ کیلومتر است.
وی همچنین به ظرفیت استان قم در تولید ماهیان خاویاری اشاره کرد و گفت: با توجه به تدوین بودجه کشور بدون وابستگی به نفت، باید برنامه‌ریزی‌ای لازم برای افزایش سایت‌های تولید ماهیان خاویار در استان بیشتر شود.
وی ارزآوری ماهیان خاویاری را قابل‌توجه خواند و خاطرنشان کرد: تیم جهاد کشاورزی در کنار تولیدکنندگان قرار داشته و امیدواریم با حمایت‌های سیستم بانکی گام‌های مؤثری در عرصه رونق و تولید اقتصادی در کشور برداشته شود.
در این مراسم کلنگ زنی گلخانه به مساحت ۱۵ هکتار در گازران و افتتاح فاز دوم و کلنگ زنی فاز سوم تولید ماهیان خاویاری در علی‌آباد سراجه با حضور آیت‌الله سعیدی تولیت آستانه مقدس حضرت معصومه (س)، طلایی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی، پور میدانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم و جمعی از مسئولان و مدیران استان انجام شد.
انتهای پیام/
لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/10757