printlogo


یادداشت؛
دموکراسی دوگانه غرب
کد خبر: 19872
کشورهای غربی که پس از جنگ جهانی دوم مدام از دموکراسی و برابری صحبت می‌کنند، در برابر اشغال فلسطین نه‌تنها سکوت کرده‌اند بلکه چشم خودشان را بر روی جنایت‌های رژیم صهیونیستی نیز بسته‌اند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، فلسطین، سرزمینی که در دهه‌های اخیر روی آرامش را ندیده و هرروز بر رنج و ستمی که به ساکنان و صاحبان آن وارد می‌شود، افزوده می‌شود.

در این میان کشورهای غربی که پس از جنگ جهانی دوم مدام از دموکراسی و برابری صحبت می‌کنند، نه‌تنها سکوت کرده‌اند بلکه چشم خودشان را بر روی جنایت‌های رژیم صهیونیستی بسته‌اند و مشخص نیست که تا چه زمانی این رویه ظالمانه خودشان را ادامه بدهند.

از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران از همان روزهای آغازین پیروزی انقلاب بر ضرورت حمایت از مردم بی‌دفاع فلسطین و احقاق حقوق آن‌ها تأکید کرده است.

درواقع جمهوری اسلامی ایران درست برخلاف کشورهای غربی و اروپایی در نقطه مقابل آن‌ها ایستاد و به دفاع از مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین پرداخت.

دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص فلسطین و ضرورت تعیین سرنوشت مردم این کشور توسط خودشان موجب شد که انسان‌های آگاه و بیدار در کشورهای مسلمان بپا خیزند و در این مسیر حرکت کنند.

مسیری که به فرموده رهبر انقلاب جبهه مقاومت را تشکیل داد و امروز در سراسر منطقه پیام و راهش ادامه دارد.

در این میان کشورهای غربی برای ضربه زدن به این جریان از هر فرصت و ترفندی بهره بردند به‌طوری‌که در بسیاری از مواقع جمهوری اسلامی ایران را مدافع یهودی‌ستیزی و کشتار یهودیان عنوان کردند، موضوعی که با عملیات روانی دشمن هدفش تضعیف جبهه مقاومت و حمایت مردمی از این جبهه است.

اما بار دیگر این توطئه دشمنان با سخنان رهبری و تبیین دقیق موضوع از سوی ایشان ناکام ماند.

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی دیروز خودشان و در هفتمین توصیه خود با تأکید بر اینکه فلسطین متعلق به همهٔ فلسطینیان است و باید بااراده آنان اداره شود، بار دیگر طرح جمهوری اسلامی برای برگزاری همه‌پرسی از همه ادیان و اقوام فلسطینی را مطرح  و خاطرنشان کردند: این طرح نشان می‌دهد که ادعای یهودی‌ستیزی که در رسانه‌های غربی تکرار می‌شود، به‌کلی بی‌اساس است.

این سخنان رهبری نشان داد که دموکراسی واقعی که کشورهای غربی تنها شعار آن را می‌دهند درراه حل منطقی و عاقلانه جمهوری اسلامی ایران نهفته است و درواقع علاج واقعی کار سپردن اختیار مردم به دست خودشان است اما این موضوعی نیست که کشورهای استعمارگر غربی را راضی کند.

به‌عبارت‌دیگر حضور کشوری جعلی با قساوت و سنگ دلی تمام در بین کشورهای مسلمان اولاً برای جلب منافع مادی کشورهای اروپایی و چپاول منابع طبیعی کشورهای مسلمان کاملاً لازم و ضروری است.

از سوی دیگر این تضعیف مسلمانان و جلوگیری از رشد و توسعه اسلام واقعی در بین جوامع غربی موضوع دیگری است که با پروژه اسرائیل و با حمایت کشورهای غربی در دست انجام است هرچند که بیداری امت اسلام و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب این توطئه را بیش‌ازپیش برملا ساخته است.


انتهای پیام/110
لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/19872