printlogo


خواسته های والدین دانش آموزان از مسئولان؛
آموزش های مجازی بر اساس نظم و مقررات باشد/برخی دروس پایه به صورت حضوری برای رفع اشکال برگزار شود
کد خبر: 20094
والدین دانش آموزان با اشاره به اینکه باید برخی دروس پایه به صورت حضوری برای رفع اشکال برگزار شود، ابراز داشتند: باید آموزش های مجازی از طریق برنامه شاد بر اساس نظم و مقررات باشد تا دانش آموز احساس کند در کلاس حضور دارد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  امسال با توجه به شرایط خاص و وجود بیماری کرونا بوی مهر و بوی مدرسه زودتر به مشام رسید و مدارس پانزده روز زودتر بعد از کلی کش و قوس بازگشایی شد. اما همانطور که گفته شد وجود ویروس منحوس کرونا در کشور سایه ای سنگین را بر شروع کلاس های درس ایجاد کرده است که این موضوع باعث دغدغه و نگرانی برای والدین شده است.
در سال تحصیلی گذشته دانش آموزان چهار ماه را با کرونا سپری کردند، بسیاری از آموزش ها و مهارت‌ها از طریق فضای مجازی ارائه شد و در برخی از روستاهایی که به اینترنت دسترسی نداشتند با روش های دیگری دانش آموزان موفق به پایان سال تحصیل شدند و از همین رو باید گفت سال تحصیلی گذشته با هر کم و کاستی به پایان رسید اما باید این مشکلات در این مدت با برنامه ریزی دقیق رفع شود.
در این خصوص وزارت آموزش و پرورش برنامه شاد جدیدی را ارائه کرده است که هنوز باید مدتی از فعالیت آن بگذرد تا بتوان در خصوص آن نظر داد ولی امیدواریم که این برنامه به نوعی آماده شده باشد که دانش آموز احساس کند در کلاس درس قرار دارد.
اما امسال به دلایل شرایط خاص و اینکه دانش آموزان بتوانند رفع اشکال کنند شروع مدارس از 15شهریور اعلام شد اما این سوال پیش می آید که آیا مشکلات اتصال و اینترنت که در سال گذشته نارضایتی های بسیاری را ایجاد کرده بود رفع شده است.
در هرحال سال تحصیلی جدید با حرف و حدیث های فراوان از 15شهریور شروع شده است و هنوز برخی خانواده ها نمی دانند که فرزند خود را باید به کلاس درس حضوری ببرند و یا برای کلاس درس مجازی آماده کنند و از طرفی عدم اطلاع دقیق از این موضوع باعث شده است تا خانواده ها هنوز برای فرزندان خود لوازم التحریر و یا گوشی و تبلت خریداری نکنند.
از همین رو با تنی چند از خانواده ها که در شروع سال تحصیلی دغدغه ها و نگرانی های خاص و بیشماری دارند گفتگویی انجام داده ایم.


آموزش های مجازی بر اساس نظم و مقررات باشد

خانم حشمتی فر مادر دانش آموز فاطمه رمضانی که امسال به مدرسه می رود در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به لوازم التحریر، گفت: امسال قیمت لوازم التحریر بسیار گران و قیمت ها نسبت به سال قبل چندبرابر شده است.
وی ادامه داد: امسال با توجه به اینکه نمی دانیم مسئولین می خواهند در خصوص مدارس چه اقدامی انجام دهند هنوز فقط لوازم التحریر جزعی را خریداری کرده ایم.
حشمتی فر با اشاره به آموزش مجازی، گفت: قیمت گوشی همراه و تبلت چند برابر شده است به همین دلیل مجبور هستیم با همین گوشی ساده که نه نت را می آورد و نه برنامه شاد را باز می کند آموزش فضای مجازی را دنبال کنیم که این نوع آموزش ظلمی در حق دانش آموزان خانواده هایی است که تبلت و گوشی مناسب ندارند.
وی بیان داشت: از آموزش مجازی در برنامه شاد راضی هستیم البته اگر گوشی جواب دهد و در هنگام تدریس هنگ نکند. همچنین باید این نوع آموزش ها بر روی نظم ومقررات باشد.
حشمتی فر با اشاره به آموزش های ارائه شده از تلویزیون، گفت: آموزش هایی که از طریق شبکه های تلویزیون ارائه می شود به دلیل اینکه با روش های معلم متفاوت است برای دانش آموز ایجاد مشکل می کند.
وی اضافه کرد: مسئولین برای نت برنامه شاد هم فکر اساسی داشته باشند چرا که قبلا بسته ها اینترنت در نیمه ماه تمام می شد و مجبور بودیم دوباره بسته بخریم که هزینه بسیاری را بر خانواده تحمیل می کرد.


برخی دروس پایه بصورت حضوری برای رفع اشکال برگزار شود
همچنین خانم صفری مادر دانش آموز سینا صادقی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه فرزندم از گوشی خودم برای آموزش استفاده می کند، گفت: برای استفاده از برنامه شاد و نحو آموزش در این بستر، ابتدا باید معلمین آموزش های لازم را ببینند چرا که در سال گذشته برخی معلمین به خوبی تدریس می کردند ولی برخی اصلا بلد نبودند با برنامه کار کنند.
وی ادامه داد: باید اطلاع رسانی ها در برنامه شاد سریعتر انجام بگیرد تا دانش آموز از نحوه و زمان تدریس اطلاع به موقع داشته باشد به عنوان مثال در روز اول شروع مدارس هیچ خبری از اطلاع رسانی و آموزش نبود.
این اولیای دانش آموز با اشاره به آموزش از طریق تلویزیون، گفت: تدریس برخی از دروس از طریق تلویزیون نسبت به برنامه شاد بهتر بود ولی ساعت های اموزش مناسب نبود و زمان تدریس هم بسیار کم بود که امسال باید برنامه ریزی دقیق تری صورت بگیرد.
وی اضافه کرد: برخی دروس پایه باید حداقل در هفته دو جلسه به صورت حضوری حتی برای رفع اشکال برگزار شود.


مسئولین به فکر سلامتی دانش آموزان باشند
از طرفی خانم شعبانیان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه هنوز هیچ لوازم التحریری برای فرزند خود تهیه نکرده است، گفت: هنوز تکلیف مشخص نیست و از طرفی لوازم التحریر افزایش قیمت چندبرابری داشته است.
وی ادامه داد: آموزش از طریق تلویزیون مناسب نیست چرا که دانش آموز به این نوع آموزش اهمیتی نمی دهند . باید در برنامه شاد به نوعی برنامه ریزی شود که دانش آموز حس کند در کلاس درس حاضر است.
شعانیان با اشاره به درخواست خود از مسئولین، خاطرنشان کرد: از مسئولین درخواست داریم به فرزندان ما به چشم فرزندان خود نگاه کنند و به نوعی برنامه ریزی داشته باشند که هم دانش آموزان از تحصیل جانمانند و هم سلامتی آنها تهدید نشود.


در برنامه شاد معلم نمی تواند مشکل دانش آموز را حل کند
همچنین خانم طالبی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه باید زمان آموزش در برنامه شاد بیشترشود، گفت: در برنامه شاد معلم نمی توانست مشکل درسی دانش آموز را برطرف کند.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه اعلام شده است دانش آموزان در مدارس حاضر شوند امیدواریم مدارس را ضدعفونی کنند تا سلامتی دانش آموزان تهدید نشود و از طرفی برنامه های اموزشی در برنامه شاد زودتر اعلام شود.انتهای پیام/160


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/20094