printlogo


معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان قم در گفتگو با قم فردا:
۳۰ هزار دانش‌آموز کلاس اولی امسال تحصیل را آغاز می‌کنند/برگزاری زنگ شکوفه ها به صورت مجازی
کد خبر: 28661
معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان قم با اشاره به اینکه مدارس در جهت ارتقا کیفیت آموزشی محتوای مناسب ارائه دهند ، گفت: امسال 30 هزار دانش آموز کلاس اولی داریم که تعدا از آنها بازمانده از تحصیل هستند.
 مریم سادات پناهنده در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا با اشاره به شروع سال جدید به صورت مجازی، اظهار داشت: سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از اول مهرماه امسال آغاز می‌شود و نحوه برگزاری کلاس‌ها به‌صورت مجازی خواهد بود.
وی ادامه داد: همه تلاش ما فراهم کردن آموزش برای دانش‌آموزان است و ازاین‌رو تلاش خواهیم کرد، بهترین شرایط را ایجاد کنیم.
معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان قم با اشاره به اینکه تقریبا ثبت نام ها تکمیل است، گفت: زیرساخت‌های لازم در مدارس فراهم شده است و همکاران فرهنگی برای هر شکل از آموزش مجازی، ‌حضوری و یا ترکیبی آماده هستند.
وی بیان داشت: یکی از اقدامات ما تحصیل دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل بود که مجدد جذب و آموزش‌های لازم به آن‌ها ارائه و امسال سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند. ۳۰ هزار دانش‌آموز کلاس اولی امسال تحصیل را آغاز می‌کنند.
پناهنده در ادامه  با اشاره به اینکه بازمانده از تحصیل چند هزار نفر هستند، خاطرنشان کرد: پوشش جذب ما برای امسال در پایه ابتدایی 109 درصد است که علاوه بر دانش‌آموزان استان، شامل مهاجران به قم و همچنین افراد بازمانده از تحصیل نیز می‌شود.
وی عنوان داشت: زنگ شکوفه ها در روز شنبه 31شهریورماه ساعت 9:30دقیقه به صورت مجازی و پخش مستقیم از برنامه شاد و شبکه استانی انجام خواهد شد.
معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان قم با بیان این‌که توزیع تراکم دانش‌آموزی در سطح مدارس تکمیل شده، ادامه داد: همه برنامه‌های جاری در آموزش‌وپرورش بازنگری و بازنویسی شده است و فعالیت‌ها از حضوری به مجازی تبدیل شده‌است.
وی تصریح کرد: سال گذشته برنامه‌ای تنظیم شد و از اول شهریورماه مدارس زمینه حضور فیزیکی دانش آموزان را در گروه‌های کمتر از ۱۰ نفر فراهم کردند تا دانش آموزان با فضای مدرسه و معلم آشنا شوند اما امسال به لحاظ وضعیتی که به دلیل شدت شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم،‌ حضور فیزیکی دانش آموزان مناسبت نیست و مدارس دولتی و غیردولتی اجازه ندارند با هر آمار دانش‌آموزی، کلاس‌های حضوری برگزار کنند.
پناهنده با اشاره به پیش دبستانی ها، گفت: پیش‌دبستانی اجبار نبوده و اما الزام آموزشی دارد و پیشنهاد ما این است که حتماً والدین، دانش‌آموزان خود را به پیش‌دبستانی بفرستند.
معاون آموزش‌وپرورش قم اضافه کرد: مدارس نیز موظف هستند در قالب کلیپ، معلم و فضای مدرسه را به دانش آموزان معرفی کنند و در جهت ارتقا کیفیت آموزشی برنامه های محتوایی مناسب آماده کنند.


انتهای پیام/160


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/28661