printlogo


آیین رونمایی از بازی رایانه‌ای «مختار؛ فصل قیام»؛
سردار سلیمانی: تولیدات فاخر رایانه ای بسیج پاسخی به نشر اکاذیب صهیونیست ها است/ معین: بسیج به زودی صاحب حجم قابل توجهی از تولیدات مجازی خواهد شد
کد خبر: 28686
رییس سازمان فضای مجازی بسیج با اشاره به اینکه متاسفانه کمتر از ۱۰ درصد تولیدات بازی های رایانه ای مورد استفاده در کشور شامل تولیدات داخلی است گفت: با عنایت فرمانده کل بسیج به گونه ای تدبیر صورت گرفته تا در مدت کوتاه بتوانیم حجم قابل توجهی از حوزه را در اختیار داشته باشیم.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیین رونمایی از فصل دوم بازی رایانه‌ای «مختار؛ فصل قیام» با حضور غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین و مسلم معین، رئیس سازمان فضای مجازی بسیج برگزار شد.
در این مراسم از فصل دوم این بازی رایانه ای با عنوان مختار؛ فصل قیام رونمایی شد.مجموعه بازی سفیر عشق به کارگردانی عماد رحمانی محصولی از مرکز متنا سازمان فضای مجازی بسیج مستضعفین است که در سه فصل پیش روی مخاطبان قرار گرفت. 
 
همچنین پیش از این فصل اول این بازی منتشر شده بود.
 
 
 تمرکز بر توده های بسیج برای تولیدات فضای مجازی
 
 
مسلم معین، رییس سازمان فضای مجازی بسیج در جریان رونمایی از بازی رایانه ای" مختار فصل قیام"با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته از نقش آفرینی های موثر بسبج در میادین مختلف بسیار دیده و شنیده شده است گفت: هم در حوزه برپایی شعائر اسلامی و خدمات اجتماعی  و هم در حوزه سلامت مردم  و مقابله با کرونا بسیار از تلاش همت و نقش آفرینی های بسیج شنیدیم که حاصل بروز و ظهور نگاه راهبردی جدیدی است که نشات گرفته از نگاه فرمانده کل  بسیج است.
 
وی با بیان اینکه بسیج بزرگترین مرکز مردم نهاد است که با ظرفیت مردم کارهای بزرگی را به منصه ظهور در آورده است ادامه داد: اقدامات بسیج به تعبیر مقام معظم رهبری بیشتر شبیه افسانه است که در مدت زمان کوتاه به انجام می رسد. 
رییس سازمان فضای مجازی بسیج با اشاره به اینکه در حوزه فضای مجازی نیز در لایه های مختلف تمرکز بسیج استفاده از توده های بسیج است تصریح کرد: بسیج در فضای مجازی برای تبیین ارزش های میهنی و نیز خنثی سازی هجمه هایی که در فضای مجازی اتفاق می افتد از یک سو و نیز تولید محتوا از سوی دیگر توانسته است اقدامات مهمی داشته باشد. 
 
معین با اشاره به اینکه متاسفاته کمتر از ۱۰ درصد تولیدات بازی های رایانه ای مورد استفاده در کشور شامل تولیدات داخلی است گفت: با عنایت فرمانده کل بسیج به گونه ای تدبیر  صورت گرفته تا در مدت کوتاه بتوانیم حجم قابل توجهی از حوزه را در اختیار داشته باشیم.
 
تولیدات فاخر رایانه ای بسیج پاسخی به نشر اکاذیب صهیونیست ها است
 
سردار غلامرضا سلیمانی، رییس سازمان بسیج مستضعفین در جریان رونمایی از بازی رایانه ای "مختار فصل قیام" با اشاره به اینکه ملت بزرگ ایران دارای یک سرگذشت افتخار آمیزی است که مهمترین آن عمق فرهنگ و هنر این ملت است گفت:تلاش بیگانگان و کسانی که در مسیر نظام سلطه نقش ایفا می کنند این است که جلوه های بزرگ ملت ایران را کوچک شمرده و سخیف جلوه دهند.
 
وی با اشاره به اینکه ما در همه دوران تاریخ این سرزمین به خصوص تاریخ تشییع ایران اسلامی هزاران واقعیت داریم که می تواند مورد استفاده هنرمندان قرار گیرد ادامه داد:باید نسبت به گنجینه تاریخی ایران اسلامی تاکید کرده و آن را به تمام جهان معرفی کنیم.
 
رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه بسیج به عنوان یک سازمان مردم نهاد به دنبال شناخت این مسیر برای استفاده از ظرفیت ها و نقاط برجسته به میدان آمده است عنوان کرد: هنوز ظرفیت های بسیاری وجود دارد که به صحنه آورده نشده است و باید شناسایی و مورد استفاده قرار گیرد.
 
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه از همه بسیجیان توانمند در حوزه فضای مجازی خواهشمندم وارد میدان شده و نگران پشتیبانی های لازم نباشند تصریح کرد: بدون شک این کارها با لطف الهی مواجه خواهد شد. 
 
وی با بیان اینکه حرکت و شبکه سازی های مردم پایه بسیج  باید پشتوانه این اقدامات باشد گفت:امروز پیشرفت در عرصه ارتباطات ظرفیت های بسیاری را به وجود آورده است که با میدان داری بسبجیان خلاق این تلاش آغاز شده است. 
 
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه در هفته بسیج از بازی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی رونمایی خواهد شد گفت: نباید به آثار محدود فاخر اکتفا کنیم بلکه باید تعداد تولیدات را افزایش  دهیم چرا که جوانان ما خواستار پر کردن نیازهای فرهنگی هستند. 
 
رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه در تراز گام دوم انقلاب کارهای فرهنگی متنوع و گسترده بسیج را ادامه خواهیم داد عنوان کرد: ساخت فیلم توسط بنیاد روایت فتح چاپ کتاب و حمایت از تولیدات فرهنگی از جمله برنامه هایی است که بسیج به عنوان یک تشکیلات مردم نهاد دنبال می کند.
 
وی با بیان اینکه از ظرفیت های بسیج به هر میزان که لازم باشد در اختیار جوانان با انگیزه برای تولید محتوا قرار می دهیم گفت: رژیم صهیونیستی میلیاردها دلار برای تولید دروغ و اکاذیب صرف می کنند اما تولیدات فاخر از سوی بسیجیان جوان و با انگیزه  مسیری برای پاسخ به اکاذیب جبهه استکبار است. 
 
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه همه مقدورات تشکیلات مردمی و انقلابی بسیج در اختیار مجموعه های خلاق در سراسر کشور قرار خواهد گرفت خاطرنشان کرد: این اقدامات انقلابی و تحسین برانگیز است و بدون شک تداوم خواهد داشت.
 
به زودی بازی رایانه‌ای «مختار» به صورت بین المللی منتشر می شود
 
 
عماد رحمانی، کارگردان بازی رایانه ای مختار، در آیین رونمایی از فصل دوم این بازی گفت: چندین سال پیش ایده ساخت این بازی را با آقای جعفری، مسئول متنا سازمان فضای مجازی بسیج مطرح کردیم که در نهایت منجر به ساخت بازی سه گانه سفیر عشق شد.
 
وی افزود: آذر ماه سال گذشته فصل نخست این بازی با نام سفیر عشق منتشر شد که مورد استقبال فراوانی بین مخاطبان قرار گرفت. 
 
رحمانی در ادامه از پیشرفت های جدی این بازی نسبت به فصل اول گفت: به لحاظ گیم پلی، بهبود شرایط صحبت، صداگذاری و شرایط فنی فصل دوم پیشرفت های قابل توجهی داشته است. 
 
رحمانی افزود: با آزادی مختار از زندان این فصل شروع می شود تا به پیروزی قیام ختم می شود و فصل انتقام، پایان بخش این سه گانه خواهد بود.
 
عماد رحمانی، کارگردان این بازی با اعلام این خبر که به زودی این بازی به صورت بین المللی منتشر خواهد شد گفت: وقتی اولین بار ایده ساخت این بازی مطرح شد، آقای جعفری قول دادند که از جان برای ساخت این بازی مایه بگذارند و گفتند مطمئنا امام حسین(ع) خودش به این پروژه نظر دارد.
 
در انتهای این مراسم، از فصل دوم بازی رایانه‌ای مختار؛ فصل قیام با حضور سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، مسلم معین، رئیس فضای مجازی بسیج، کارگردان و عوامل تولید این بازی رونمایی شد.
 انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/28686