پلی‌استیشن کلاسیک، کنسولی که نیامده هک شد

کنسول بازی PlayStation Classic مدت کوتاهی پس از عرضه، توسط هکرها، هک شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، شرکت سونی به تازگی یک کنسول جدید راهی بازارهای جهانی کرده که بازی PlayStation Classic نام دارد. این دستگاه دارای 20 بازی داخلی است که سونی آن‌ها را روی حافظه داخلی آن ذخیره کرده است. در ضمن اندازه PlayStation Classic کوچک‌تر از نمونه واقعی است. البته باید گفت که بسیاری این کنسول را برای حس نوستالژی می‌خرند و ممکن است حتی یک بار هم آن را روشن نکنند.

مطمئناً یکی از سوال‌هایی که در ذهن شما ایجاد می‌شود این است که قیمت این دستگاه چقدر است؛ قیمت پلی‌استیشن کلاسیک، 100 دلار است. در ضمن این کنسول درایو ODD ندارد اما دارای درگاه USB است و همین درگاه USB راه را برای هکرها هموار کرد.

بعضی پیش بینی کرده بودند که درگاه USB در PlayStation Classic به منظور بروزرسانی و تغییر بازی‌های این محصول است. باید بگوییم که هکرها برای این کار پیش‌قدم شده‌اند.

هکرها موفق به بارگذاری بازی‌های دیگر روی این کنسول شده‌اند. مسئله‌ای که وجود دارد این است که از لحاظ سخت افزاری این کنسول از تمام بازی‌های PS1 پشتیبانی می‌کند و در نتیجه می‌توان همه بازی‌ها را در PlayStation Classic اجرا کرد.

این که طی یک هفته هکرها توانسته‌اند یک کنسول را هک کنند، به سیستم امنیتی سونی ضربه وارد می‌کند. اگر بخواهیم راحت‌تر این مسئله را بیان کنیم، باید بگوییم سیستم امنیتی پلی‌استیشن کلاسیک بسیار ضعیف است. این سیستم امنیتی ضعیف باعث می‌شود برنامه‌نویسی از فلش درایو USB آسان‌تر شود.

البته باید به این مسئله اشاره کنیم که اگر فلش درایو را از دستگاه خارج کنید، دیگر بازی اجرا نخواهد شد. مطمئناً هکرها برای مشکل ذخیره نشدن بازی بر روی کنسول نیز راه‌حلی پیدا خواهند کرد.
انتهایی پیام/
http://qomefarda.ir/1005
اخبار مرتبط

نظرات شما