امام‌جمعه قم:

مسئولان با دیپلماسی مقاومت جواب راهزنی انگلستان را بدهند

امام جمعه قم بر ضرورت پاسخگویی به راهزنی انگلستان خبیث تاکید کرد و گفت: مسئولان با دیپلماسی مقاومت جواب راهزنی انگلستان را بدهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، اظهار داشت: هفته گذشته شاهد برگزاری تجمع بزرگ عفاف و حجاب در 400 شهر کشور بودیم که مردم با شعار «حجاب حافظ حریم خانواده» در این راهپیمایی شرکت کردند.

وی این حضور مردم را حاوی پیام‌های زیادی دانست و ابراز داشت: مردم با این حضور خود نشان دادند که حجاب و عفاف را به‌عنوان یک واجب دینی قبول دارند و خواستار رفتار عفیفانه در جامعه هستند.

سعیدی تصریح کرد: مردم این پیام را نیز به مسئولان دادند که باید زمینه‌های لازم در مسیر تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در ادارات و سطح جامعه را فراهم کنند و بیش از این اجازه ناهنجاری را ندهند.

وی به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با ائمه جمعه سراسر کشور را موردتوجه قرارداد و گفت: بیانات ایشان در این دیدار نشان داد که دیپلماسی مقاومت اثرگذاری خودش را در منطقه داشته و درواقع سخنان ایشان تابلوی اقتدار و پیشرفت نظام بود.

امام‌جمعه قم خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب بر حضور فعال جوانان مؤمن و انقلابی درصحنه‌های مدیریتی تأکیددارند و راه‌حل پیشرفت و توسعه کشور را اتکای به ظرفیت داخلی عنوان می‌کنند.

وی ادامه داد: بر همگان روشن است که حرکت در مسیر رشد و پیشرفت درگرو اجرایی شدن گفتمان رهبری در بین مسئولان و تبدیل این گفتمان به فرهنگ عمومی است.

سعیدی بر ضرورت پاسخگویی به راهزنی انگلستان خبیث تأکید کرد و گفت: برای پاسخ دادن به این راهزنی باید از دیپلماسی مقاومت استفاده شود چراکه دیپلماسی مقاومت پیشرفت همه‌جانبه کشور را به دنبال دارد و این دیپلماسی نوآور، برخوردار از خلاقیت و روحیه انقلابی است.

وی ادامه داد: هیچ‌کدام از مسئولان دل‌بسته بیگانگان نیستند و این مهم بارها ثابت‌شده است و باید در مقطع کنونی نیز انقلابی بودن خود را نشان دهند.

امام‌جمعه قم مقابله با توطئه دشمن را از دیگر شاخصه‌های دیپلماسی مقاومت دانست و افزود: دیپلماسی مقاومت، دیپلماسی عزت، حکمت، مصلحت و تحقق منافع ملی است و در این دیپلماسی اقتدار و بازدارندگی موردتوجه قرار دارد.

وی یادآور شد: دیپلماسی مقاومت آثار مختلفی بر جای دارد که ازجمله آن‌ها این است که نه جنگ رخ می‌دهد و نه ملت تن به ذلت می‌دهد و دست بیگانگان از منافع ملت قطع می‌شود.

سعیدی بسترسازی برای پیشرفت با اتکا به توانمندی داخلی را از دیگر ویژگی‌های دیپلماسی مقاومت دانست و گفت: در این دیپلماسی اقتدار ملت بر دشمنان ملموس می‌شود؛ تجربه نشان داده است که سیاست تهدید و فشار در ملت ایران اثر معکوس دارد.

وی بابیان اینکه مواجهه رهبری در خصوص تعرض به نفت‌کش ایرانی می‌تواند الگویی برای دیپلماسی مقاومت است تأکید کرد: امیدواریم که دستگاه دیپلماسی با تداوم کاهش تدریجی تعهدات و کوتاه کردن دست دشمنان از تعرض به منافع ملی، موضع مقتدرانه رهبری و ملت ایران را به رخ اروپایی‌ها بکشند.

امام‌جمعه قم در بخش پایانی سخنان خود انتصاب آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه به عضویت شورای نگهبان را تبریک گفت و برای ایشان آرزوی توفیق کرد.

سعیدی همچنین درگذشت آیت‌الله حائری رئیس موسسه دارالمعارف فقه اسلامی را تسلیت گفت و افزود: خدمات علمی و تبلیغی این عالم ربانی ذخیره‌ای برای آخرت خواهد بود.


انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/11077
اخبار مرتبط

نظرات شما