آیت الله کعبی:

آیت الله شاهرودی عمر خود را در خدمت نظام اسلامی بود

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه آیت الله شاهرودی شاگرد مکتب شهید صدر بود، گفت: آیت الله شاهرودی در طول عمر خود در خدمت نظام اسلامی بود.

 آیت الله عباس کعبی در گفتگو با خبرنگار قم فردا ضمن تسلیت ارتحال فقیه انقلابی و مرجع مجاهد آیت الله شاهرودی به رهبر معظم انقلاب ، مراجع و علما ، حوزه های علمیه نجف ، قم و  به همه ملت بزرگ ایران و خاندان آن عالم، اظهار داشت: آیت الله شاهرودی فقیه عمیق و نظریه پرداز نو اندیش بر پایه فقه سنتی و بر پایه معارف اسلام ناب محمدی و مکتب اهلبیت(ع) بود.
وی ادامه داد: آیت الله شاهرودی نزد فقهای بزرگی همچون آیت الله خوئی، آیت الله شهید صدر و حضرت امام خمینی(ره) درس خواندند.
آیت الله شاهرودی شاگرد مکتب شهید صدر بود
عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه آیت الله شاهرودی در درس ولایت فقیه حضرت امام خمینی(ره) در نجف شرکت می کرد، گفت: این عالم درس های آیت الله خوئی را با عمق می فهمید و شاگرد مکتب شهید صدر شد و با تاسی به استاد خود یعنی شهید صدر در اسلام ذوب شد و در خدمت نظام اسلامی و بازوی توانمند رهبری در نظریه پردازی علمی و در مدیریت عالی نظام اسلامی در سطوح فقهی و سطوح نظریه پردازی و تصمیم گیری های کلانی که اظهار نظر فقهی را می طلبد، حاضر بود.
وی بیان داشت: در واقع آیت الله شاهرودی با محوریت حفظ و توسعه نظام و غنای فقهی نظام در این چهل سال فداکاری کرد و از لحاظ سطح علمی یک فقیه طراز اول حوزه های علمیه نجف و قم بود .
کعبی ابراز داشت: آیت الله شاهرودی علاوه بر مسئولیت های مختلف در شورای نگهبان،ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، هیئت رئیسه خبرگان؛ دانشگاه عدالت را راه انداختند و در ده سال قوه قضائیه دو برنامه توسعه قضائی را طراحی کردند  و دایره المعارف فقه شیعه را پیش بردند.
وی اضافه کرد: این عالم مجاهد در عرصه های مختلف درخشیدند و به ویژه شاگردان مجتهد خوبی را که می توانند برای نظام مفید باشند را تربیت کردند.

انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/1540
اخبار مرتبط

نظرات شما