نخستین یادواره شهدای گردان زرهی والفجر سپاه قم برگزار شد؛

سردارجعفری:گردان های زرهی در دوران دفاع مقدس نقش مهمی داشتند/نماینده ولی فقیه:گردان زرهی والفجر63شهید تقدیم انقلاب و کشور کرده است

امشب نخستین یادواره شهدای گردان زرهی والفجر سپاه قم در مجتمع امام خمینی(ره) با حضور خانواده های شهدا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  سردار فتح الله جعفری پنج شنبه شب در نخستین یادواره شهدای گردان زرهی والفجر سپاه قم که در مجتمع امام خمینی(ره) برگزار شد با اشاره به اینکه همه ما باید ادامه دهند راه شهدا باشیم، اظهار داشت: در سال 1352 به مناطق عملیاتی  جنوب رفتیم و در خدمت شهید حسن باقری بودم.
وی ادامه داد: کار اطلاعاتی را در خدمت این شهید بزرگوار بودم و در زمان جنگ هیچ اطلاعاتی از عراق نداشتیم.
این رزمنده دوران دفاع مقدس با اشاره ما در مقابل عراق هیچ تجهیزاتی نداشتیم، بیان داشت: خوزستان جولانگاه تانک های ارتش بعث عراق بود
وی ابراز داشت: عراق 45هزار مستشار داشت و از تمام دنیا برای او مدرن ترین تجهیزات ارسال می شد.
سردار جعفری با اشاره به اینکه در ابتدای جنگ ایران هیچ یگان زرهی نداشت، بیان داشت: در آن زمان فرماندهان جنگ نظرشون بود ناکارآمدی از زرهی در زمان جنگ ایجاد شد و در نظر داشتند که باید ایران هم به سلاح های سنگین زرهی تجهیز شود.
وی عنوان داشت: در شکست حصر آبادان گردان های زرهی نقش بسیار مهمی داشتند و در این عملیات غنایم بسیاری از عراق گرفته شد.
بنیان گذار زرهی در سپاه قم خاطرنشان کرد: در دوران جنگ رزمندگان ما توانستند چندین گردان زرهی عراق را به طور کامل بگیرند به عنوان مثال در یکی از عملیات ها رزمندگان اسلام توانستند 19 توپ 135 را به غنیمت بگیرند.
وی ادامه داد:گردان های زرهی سپاه در زمان جنگ با غنیمت هایی که گرفته شد و با احیای نفربرها و تانک هایی که از دشمن به غنیمت گرفته می شد شکل گرفت.
سردار جعفری افزود: گردان های زرهی چند ماه قبل از عملیات باید آماده می شدند و بعد از عملیات هم باید در منطقه جنگی می مانند .

گردان زرهی والفجر63شهید تقدیم انقلاب و کشور کرده است
 نماینده ولی فقیه گردان زرهی والفجر سپاه قم در این مراسم با اشاره به اینکه شهدا امامزادگان عشق هستند، گفت: امروز در این مامزاده عشق قرار داریم و یاد شهدا می کنیم.
وی ادامه داد: گردان زرهی والفجر همچنین که 63  لاله را تقدیم اسلام وانقلاب کرده است راهشان ادامه دارد.
نماینده ولی فقیه بیان داشت: این گردان توفیق داشته است در مناطق شمالغرب به مدت 5 سال فعالیت داشته باشد و بسیاری از نیروهای ارزشمند و فعال در این گردان فعالیت می کنند.انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/15584
اخبار مرتبط

نظرات شما