آقای ظریف! کشور را مجددا وارد آزمون و خطای بی‌نتیجه مذاکره نکنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور طی نامه‌ای به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه از وی خواست هرچه سریع تر پاسخی شایسته به رئیس جمهور آدم‌کش و بی‌ادب آمریکا بدهد و کشور را مجددا وارد آزمون و خطای بی‌نتیجه مذاکره با غرب نکند.

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر ظریف
وزیر محترم امور خارجه

پس از گذشت ۶ سال از عمر دولت مطبوع حضرت عالی، ما با شما از یک مسیر طی شده سخن‌می گوئیم. همیشه مایل بوده ایم از وزیر امور خارجه کشورمان در سطح بین المللی دفاع کنیم اما چه باید کرد زمانی که حضرت عالی الزامات اولیه دیپلماسی عزت مندانه و عاقلانه را رعایت نمی کنید.

جناب وزیر! پای میز مذاکره به لبخندها امتیاز نمی دهند. قدرت و توانایی کشور ضامن پیروزی هر مذاکره کننده ای است. شما دستاورد جوان‌های دلسوز و مظلوم دانشگاهی ما را در صنعت هسته ای معامله کردید. همان جوان های نخبه ای که کف خیابان تهران به دست آمریکا ترور شدند! به جز چند برابر شدن قیمت دلار، کوچک شدن سفره مردم و کسری بودجه ای که به خاطرش بنزین را شبانه سه برابر می کنید، چه دستاوردی داشتید؟

سخن گفتن از مذاکره در شرایط کنونی سهوا و یا عمدا غیرمنطقی است. سخنان اخیر شما در فضای رسانه ای به التماس مذاکره تعبیر شد! التماس مذاکره با دولتی که چندی‌پیش بزدلانه قهرمان ملی ما سردار سلیمانی را ترور کرد! شما اندک آبروی خود را در مذاکرات از سلیمانی و دلاوری هایش داشتید. قدرت و محبوبیت حاج قاسم سلیمانی مرهون سال ها تلاشش برای حفظ عزت ملت ایران بود. حال چه شده که به قاتلش بهانه می دهید ملت ما را تحقیر کند؟

اگر مذاکره به معنای امتیاز دادن و انفعال است دیگر چه نیازی به دستگاه عریض و طویل وزارت خارجه وجود دارد؟ حد یقف این روند امیتاز دادن های بی نتیجه کجاست؟ اگر دائما داشته هایمان را ببخشیم و باز هم تحریم شویم چطور می توان آینده ای برای ایران متصور بود؟ اگر روزی غرب ایران و یکپارچگی را از شما مطالبه کند باز هم برای مذاکره اظهار تمایل می کنید؟

دستگاه دیپلماسی باید بر پایه عقلانیت رفتار کند و از تصمیم‌گیری بر اساس توهمات پرهیز نماید.

مردم را فریب ندهید و بدانید آمریکا تنها در برابر ایرانی قوی و دولت قوی دست از تحریم‌ برخواهد داشت. اصلاح ساختارهای اقتصادی و استفاده از ظرفیت کشورهای مستقل جهان ایرانی قوی خواهد ساخت که می تونید عزت مندانه از منافعش دفاع کند.راهکارهای رسیدن به ثبات اقتصادی روشن است. کافی است گوش هایتان را باز کنید و صدای منتقدان خود را بشنوید.

در پایان از شما می خواهیم‌ هرچه سریع تر پاسخی شایسته به رئیس جمهور آدم‌کش و بی‌ادب آمریکا بدهید و کشور را مجددا وارد آزمون و خطای بی‌نتیجه مذاکره با غرب نکنید.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/16002
اخبار مرتبط

نظرات شما