امام جمعه قم:

بعد از شهادت سردار سلیمانی هنوز عده ای پیغام مذاکره می دهند/به کسی رای دهیم که پای سند ننگین خارجی را امضا نکند

امام جمعه قم با اشاره به اینکه به کسی رای دهیم که حاضر نشود پای سند ننگین خارجی را امضا کند، گفت: این دشمن جنایتکار به تازگی سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساند، ولی هنوز کسانی دلبسته این دشمن خبیث هستند و عده ای پیغام مذاکره می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  آیت الله سیدمحمد سعیدی امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، به تقوا اشاره کرد و اظهار داشت: تقوا همان حبل اللهی است که درون خود تمام خوبی ها را دارد، بنابراین برای کمال باید به تقوا چنگ بزنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سیره حضرت زهرا(س) در احیای امر اهلبیت(ع) برای ما اسوه است، گفت: این سیره برای همه ما اسوه و الگو است و روشی اعتراضی حضرت زهرا(س) در خطبه فدکیه الگویی برای کنشگران سیاسی و همه شیعیان است.

امام جمعه قم بیان داشت: امروز فلسطینی ها که حق آنها سال هاست توسط اشغالگران غاصب از بین رفته است باید از روش اعتراضی حضرت زهرا(س) استفاده و سرمشق بگیرند و آنها را رسوا کنند چرا که امروز دشمنان آنها با کمک یکدیگر به دنبال طرح معامله قرن هستند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه راوی خطبه فدکیه حضرت زینب(س) است، جای تعجب نیست، سال ها بعد همین حضرت زینب(س) توسط این امت به اسارت کشیده شد، از خطبه قوی دختر رسول خدا(ص) پیداست که آن حضرت در آن خطبه عالمانه، شعور و وجدان آفت زده مردم مدینه را نشانه گرفته است.

آیت الله سعیدی با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) مانند مادرش حماسه آفرید و با سخنان آتشین خود کاخ یزید را به لرزه انداخت، ابراز داشت: حضرت زهرا (س) دیدند که عده ای اوباش و آشوبگر از بی‌تفاوتی مردم ساکت مدینه استفاده کرده و چندین اصل مهم قرآنی را زیرپا گذاشتند و اگر کسی در برابر این منحرفان قیام نکند، از دین خدا اثری نخواهد ماند.

وی اضافه کرد: حضرت زهرا (س) وقتی عناد و لجاجت را دیدند، باب مذاکره را بستند و امکان حضور این جماعت را در تشییع پیکر مبارکشان ناممکن کردند.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه چهل سال از انقلاب اسلامی می گذرد، گفت: آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران را تحریم کرد و در فکر براندازی نظام بود، بارها در مذاکرات خیانت کرده است.

وی ادامه داد:  آیا این تجربه تلخ 40 ساله کافی نیست که عده‌ای غرب‌زده از این دشمن کنده و دل به ملت خودشان سپرده و رهنمودهای مقام معظم رهبری را نصب‌العین خود قرار دهند؟

آیت الله سعیدی تاکیدکرد: این دشمن جنایتکار به تازگی سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساند، ولی هنوز کسانی دلبسته این دشمن خبیث هستند و عده ای پیغام مذاکره می‌دهند. چرا عده‌ای خودشان را اینقدر ذلیل کرده و خون شهید سلیمانی و شهدای مدافع حرم را پایمال کرده و به سخنان مقام معظم رهبری توجه نمی کنند؟

وی در ادامه به مسئله انتخابات اشاره کرد و گفت: امروز در آستانه انتخابات مردم باید به کسانی رای دهند که فردا خودشان را ملامت نکنند و کسانی را انتخاب کنند که عالم‌تر و آزادتر هستند؛ کسانی که دلبسته ایران و اسلام هستند و دارای غیرت دینی بوده و حاضر نشوند، پای سند ننگین خارجی را امضا کنند.

تولیت حرم مطهرحضرت معصومه(س) افزود: برخی ها به دنبال به فساد کشاندن شهرها به ویژه قم هستند، آن هم فسادهایی که حتی در زمان طاغوت سابقه نداشته است.

وی ادامه داد: مردم باید با امر به معروف غافلان و بی‌خبران را نصیحت کرده و با مغرضان و معاندان باید دستگاه‌های مسؤول به شدت برخورد کنند.

آیت الله سعیدی  خاطرنشان کرد: در راهپیمایی 22 بهمن امسال مردم باید با اظهار تنفر خود نسبت به قاتلان سردار سلیمانی، بیشتر در صحنه باشند، باید قدردان سپاه
پاسداران باشیم که چنین نیروهایی را برای صیانت از اسلام تربیت کردند، باید شعار مرگ بر آمریکای مردم در 22 بهمن امسال پررنگ تر از سال های قبل باشد.

وی تاکید کرد: در 22 بهمن این ملت در آستانه یک انتخابات سرنوشت ساز هستند تا انسان های پاکدست را برای مسئولیت انتخاب کنند.

انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/16128
اخبار مرتبط

نظرات شما