گلایه معاون وزیر ارشاد از حمله به هنرمندان با وجود خطاهای محدود

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ممکن است از بین آثار فراوان هنری که اجرا می‌شود، تعداد بسیار کمی از ابعاد نظارتی جای بحث داشته باشد؛ اما صدای آن بلند است و آن را برای حمله به خانواده محترم هنر و هنرمند به کار می‌برند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،سیدمجتبی حسینی در جلسه مدیران و مشاوران این معاونت با تاکید بر صیانت و حمایت از فضای هنر گفت: با توجه به شرایط کشور و میزان اعتبار و بودجه که پاسخگوی ضرورت‌ها و نیازهای جامعه هنری نیست، معاونت امور هنری تلاش می‌کند ضمن صیانت از فضای هنر و الگوسازی، به اقتصاد هنر توجه کند و از سوی دیگر مورد نقدهایی نیز قرار بگیرد.

حسینی ادامه داد: تعداد برنامه‌های هنری در حوزه‌های تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی بسیار گسترش و افزایش یافته است، در مواردی که ممکن است تئاتر یا نمایشگاهی اندکی مورد انتقاد باشد، فریادها بلند می‌شود اما آن حجم از فعالیت‌ها و برنامه‌ها دیده نمی‌شود.

به گفته حسینی بسیاری از مسائلی که درباره اجراهای موسیقی و تئاتر مطرح می‌شود به حواشی اجراها برمی‌گردد و مربوط به ساحت موسیقی و وظایف دفتر موسیقی نیست اما باز هم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مورد نقد قرار می‌دهند.

همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز که میهمان جلسه معاونت امور هنری بود، در این جلسه مطالبی را درباره سیاست‌ها و برنامه‌های مرکز روابط عمومی در زمینه اطلاع‌رسانی و ارتباط با مخاطبان بیان کرد.

همچنین در این جسله مدیران و مشاوران معاونت امور هنری نظرات خود را درباره برنامه‌های معاونت امور هنری از جمله جشنواره‌های هنری فجر بیان کردند.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/2006
اخبار مرتبط

نظرات شما