نماینده مجلس در گفتگو با قم فردا:

قم همچنان پرچمدار انقلاب است/ مردم قم پیشتاز حمایت از انقلاب در بزنگاه ها بودند

حاجی دلیگانی با اشاره به اینکه قم همچنان پرچمدار انقلاب است، گفت: همواره در طول بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تا به امروز در بزنگاه هایی که جنبه های بصیرتی داشته است شاهد بودیم که مردم قم در حمایت از انقلاب و آرمان‌های انقلاب پیشتاز بودند.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر اصفهان ضمن گرامی داشت سالروز حماسه19 دی  مردم قم در گفتگو با خبرنگارقم فردا  اظهار داشت :یادمان نرفته و از یادمان هم نخواهد رفت که شروع انقلاب بزرگ اسلامی از شهر قم بود.

وی گفت: بعد از انتشار مطلب توهین آمیز در روزنامه اطلاعات در سال 56 شروع حرکت اعتراضی از قم انجام شد و در قیام خونین 19 دی مردم قم  شهدایی تقدیم انقلاب شد که بعد از آن  شهرها یکی پس از دیگری با برگزاری چهلم های شهرهای دیگر به نهضت عظیم پیوستند.

نماینده مجلس تصریح کرد: همواره در طول بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تا به امروز در بزنگاه هایی که جنبه های بصیرتی داشته است شاهد بودیم که مردم قم در حمایت از انقلاب و آرمان‌های انقلاب پیشتاز بودند.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: پیشتازی و پرچمداری مردم قم در انقلاب به خاطر ویژگی های ساکنان شهر مقدس قم است از جمله اینکه در جوار حرم حضرت معصومه(س) هستند این مسئله باعث شده هم از لحاظ معنوی و هم از لحاظ بصیرتی شرایطی حاصل شود که این موهبت که مردم قم دارند بسیار بیشتر از مردم شهرهای دیگر باشد که یک نعمتی است که نصیب مردم قم شده است که مردم قم باید از این نعمت الهی محافظت کنند.

نماینده مردم شاهین شهر افزود: هر چه از تاریخ پیروزی انقلاب اسلامی جلوتر می رویم نیاز به بصیرت بیشتر احساس می شود بنابراین لازم است همچنان مردم قم مخصوصاً با حضور در صحنه ها باعث افزایش روحیه بصیرت دینی و همچنین باعث بصیرت دهی به دیگر نقاط کشور باشند تا افراد پیشتاز و طرفداران حق در قم بتوانند این نهضت را در این پیچیدگی ها کمک و یاری کنند.

وی تأکید کرد: یکی دیگر از موهبت هایی که نصیب مردم قم شده این است که هر سال در سالروز حماسه 19 دی محضر مقام معظم رهبری شرفیاب می شوند و برای تداوم انقلاب و بصیرت از سرچشمه ولایت اندوخته های مورد نیاز را کسب می کنند.


انتهای پیام/170
http://qomefarda.ir/2163
اخبار مرتبط

نظرات شما