در دهه فجر برگزار خواهد شد؛

برگزاری نخستین المپیاد قرآن، عترت و نماز در قم

مدیرکل توسعه منابع انسانی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه سراسر کشور از برگزاری مرحله نهایی نخستین المپیاد قرآن کریم،عترت و نماز دهه فجر در قم خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،مهدی جعفریان ظهر امروز در نشست خبری نخستین المپیاد قرآن کریم، عترت و نماز که در سالن جلسات مرکز خدمات حوزه‌های علمیه برگزار شد، اظهار داشت: نخستین المپیاد قرآن کریم بخش ویژه ای دارد که این بخش ویژه آواها و نواهای دینی بوده که شرکت کنندگان در مرثیه خوانی و مناجات خوانی مورد آزمون قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه مرحله نهایی نخستین المپیاد قرآن کریم دهه فجر برگزارمی شود، افزود: این المپیاد در حال حاضر در 31 استان در حال برگزاری است و بخش کشوری این مسابقات در دهه فجر در قم برگزار می‌شود.

مدیرکل توسعه منابع انسانی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه بابیان اینکه هزار و 500 نفر تحت پوشش مرکز خدمات حوزه‌های علمیه هستند، ادامه داد: 980 نفر درنخستین المپیادقرآن کریم، عترت و نماز شرکت کردند که در مرحله کشوری آن 200 نفر شرکت خواهند کرد و در هر رشته 3 نفر برگزیده می‌شود.
جعفریان تصریح کرد: قبل از اینکه این المپیاد در محور فرزندان به این مرحله برسد، مسابقات پرسنل مرکز خدمات حوزه علمیه در سال گذشته برگزار شد و در محور دوم همسران کارکنان در مسابقات شرکت کردند و المپیاد فعلی در حوزه فرزندان کارکنان می‌باشد.

وی افزود: کتاب‌هایی متناسب با کودکان و نوجوانان به عنوان منابع امتحانی انتخاب شده که پر پرواز، تفسیر نماز، تفسیر سوره‌های حمد، قدر، نصر و اخلاص و همچنین زیارت آل یاسین از جمله منابع امتحانی هستند.

مدیرکل توسعه منابع انسانی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با بیان اینکه مسابقه معارف حول محور ترجمه و تفسیر احادیث بوده و محور سوم این المپیاد نماز، اذان و اقامه و نمازخوانی است، خاطرنشان کرد: نخستین المپیادقرآن کریم، عترت و نماز در چهار رشته در حال برگزاری است و برگزیدگان مسابقات شهرستانی در دهه فجر انتخاب می‌شوند.
انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/2560
اخبار مرتبط

نظرات شما