مدیر کل گمرگ استان قم در گفتگو با قم فردا خبر داد:

در آمد 355 میلیارد تومانی گمرک استان قم در سال جاری

مدیر کل گمرگ استان قم گفت: از ابتدای امسال 355 میلیاردتومان درآمد داشته ایم که نشان دهنده جایگاه ویژه گمرک در قم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،محمد خلیلی در حاشیه نمایشگاه شکوه چهل ساله انقلاب در گفتگو با خبرنگار قم فردا با بیان این که گمرک در سال های اخیر پیشرفت های اساسی داشته است، اظهار داشت: گمرک استان قم از سال 1374 کار خود را شروع و در نهایت در سال 1378 اداره کل گمرک استان قم تشکیل شد.
وی با اشاره به الکترونیکی شدن روند ورود و ترخیص کالا بیان داشت: تمامی فرآیندها در گمرک استان الکترونیکی است و افراد می توانند  به صورت شبانه روزی کالای خود را وارد سامانه گمرک کنند.
خلیلی تاکید کرد: راه اندازی سامانه جامع گمرکی فرایند ورود و خروج کالا را کاهش داد به طوری که امروز شاهد هستیم در مدت زمان بسیار کم تری این کار صورت می گیرد.
وی با بیان این که بعد از نفت و مالیات، گمرک بیشترین درآمد زایی را برای کشور دارد، تاکید کرد: از ابتدای امسال 355 میلیاردتومان درآمد داشته ایم که نشان دهنده جایگاه ویژه گمرک در قم است.
خلیلی افزود: مقابله با جرایم سازمان یافته از دیگر برنامه های گمرک است و در مواردی که جرم سازمان یافته ای رخ می دهد این موضوع به اطلاع نهادهای مربوطه می رسد.
مدیر کل گمرگ استان قم به اهمیت گمرک سلفچگان اشاره کرد و بیان داشت: در همین راستا اتصال راه آهن سراسری به منطقه ویژه سلفچگان نقش ویژه ای در صادرات و واردات خواهد داشت که به زودی عملیاتی خواهد شد.
انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/3550
اخبار مرتبط

نظرات شما