راوی دفاع مقدس:

شهید کاظمی الگوی مقاومت در برابر دشمن است

راوی دفاع مقدس با اشاره به اینکه شهید کاظمی نسبت به نیروهایش مهربان و دلسوز بود، گفت: شهید کاظمی الگوی مقاومت در برابر دشمن است.

 احمدیان در گفت‌گو با خبرنگار قم فردا با اشاره به شهید کاظمی، اظهار داشت: این شهید در جایگاه بالایی قرار دارد که هرکسی نمی‌تواند درباره ایشان سخن بگوید. آنچه در ذهن بنده از شهید کاظمی وجود دارد، حضور من در عملیات خیبر به فرماندهی وی است که در این عملیات، نیروهای شهید کاظمی هلی برن می‌شوند به سمت پشت نیروهای عراقی که در این عرصه جنگ سنگینی میان آن‌ها و عراقی‌ها درمی‌گیرد.

وی با اشاره به گرفتاری بچه‌ها در حجم آتش عراقی‌ها در این عملیات گفت: درجایی از این عملیات، بچه‌ها به دست عراقی‌ها محاصره می‌شوند، شهید کاظمی همواره مقاومت می‌کرد و نیروها را هم بر مقاومت تشویق می‌کرد، هرچند مهماتشان هم تمام می‌شد و... .

همرزم شهید کاظمی افزود: در مرحله‌ای از این عملیات، جنگ به سمتی رفت که آن‌ها ازنظر ظاهری مغلوب شده بودند، در این شرایط نیروها به او گفتند که جایی بر مقاومت نیست و تلاش بی‌فایده است، شهید کاظمی به آن‌ها اجازه داد که در صورت عدم توانایی بر مقاومت، می‌توانند خود را تسلیم کنند.

وی با تأکید بر این‌که این اجازه فقط برای نیروها بود و خودشان همچنان مقاومت را در پیش گرفت و از این کار به‌هیچ‌وجه دست نکشید، گفت: در آن عملیات شهید کاظمی پیامی از حضرت امام به گوششان می‌رسد که جزایر باید حفظ شود. شهید کاظمی بااینکه در این عملیات انگشت خود را هم ازدست‌داده بودند، گفت که دیگر تکلیف بر ما روشن است، یا جزایر را نگه می‌داریم یا شهید می‌شویم.

احمدیان خاطرنشان کرد: این شهید بزرگوار جایی که مسئله مربوط به خودش بود، به‌هیچ‌وجه از مقاومت دست برنمی‌داشت، ولی در برابر نیروهایش، نگاهی مهربانانه و دلسوزانه داشت.

وی بابیان این‌که شهید احمد کاظمی کسی بود که در راستای اجرای فرمان امام و ولایت هیچ‌گاه کم نگذاشت، گفت: این ولایت مداری در اوج خود بود، هرچند زخمی و آتش دشمن بسیار سنگین بود؛ سرانجام ایشان به‌عنوان فرمانده توانستند جزایر مربوطه را حفظ کردند.

این راوی دفاع مقدس درباره برخورد شهید کاظمی با نیروهای زیردستشان گفت: برخورد ایشان کم‌نظیر بود و از فرماندهانی بود که نوع نگاهشان به نیرو، نگاه یک هم‌رزم بود. ایشان جایی تحکم نکردند من نیز غیرازاین رفتار چیزی از او ندیدم و نشنیدم.

وی در ادامه به‌ضرورت توجه جامعه، به‌ویژه نسل جوان نسبت به سیره و خاطرات شهدا اشاره کرد و گفت: اگر امروز بحث رویش‌های انقلاب مطرح است، ناب‌ترین و خالص‌ترین این رویش‌ها کسانی هستند که الگوهایشان شهیدانی ازجمله شهید کاظمی بود که بخشی از خاطرات این شهید بزرگوار در کتاب "خط تماس" گردآوری شده است.

احمدیان افزود: شهید حججی و مقامت ایشان درسی بود که از شهیدان گرفته بود و همان‌طور که خودشان نیز اذعان داشتند، الگویشان شهید احمد کاظمی بود. زندگی و حماسه و مردانگی شهید کاظمی شهید حججی را این‌طور در مقاومت پشتیبانی می‌کرد.
وی خاطرنشان ساخت: اگر جوانان به شهدا و سیره شهدا وصل شوند و این موارد به‌درستی برایشان مطرح شود، شاهد رویش‌های بیشتر انقلاب خواهیم بود.

انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/4318
اخبار مرتبط

نظرات شما