رئیس سازمان بسیج رسانه کشور:

سواد رسانه ای یعنی اینکه چگونه حرف بزنیم/ سواد رسانه، سواد همه موضوعات روزمره است

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به اینکه . سواد رسانه سواد همه موضوعاتی است که در روز با آن ها مواجه هستیم، گفت: سواد رسانه فقط چگونه تیتر و خبر زدن وتنظیم خبر نیست، سواد رسانه عبارت است از اینکه چگونه حرف بزنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مسعود بصیری صبح امروز در اولین دوره تربیت مدرس سطح 2 سواد رسانه ای بسیج که در قم در حال برگزاری است با اشاره به اینکه کشور‌ما با وجود رسانه تغییر پیدا کرد و اسلام به ایران از همین طریق ورود کرد، اظهار داشت: حوزه سواد رسانه موضوعات مختلف را در خود جای داده است.
وی ادامه داد: همان گونه که سیاست بدون اقتصاد، فرهنگ واجتماع نمی تواند وجود داشته باشد به نوعی که علمای امروز می ‌گویند سیاست را نمی توان از اقتصاد وفرهنگ و اجتماع جدا کرد، این ها نکاتی است که شامل حوزه رسانه هم خواهد شد و لذا یاد گرفتن سواد رسانه یاد گرفتن همه این موارد است.
رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به اینکه رسانه به خودی خود نمی تواند کارکرد داشته باشد، گفت: رسانه بدون خبر رسانه نیست پس مهمترین نکته برقراری ارتباط با دیگران است، راه های درک یک پیام برای عموم مختلف است و واقعیت این است که دریافت پیام برای همه متفاوت است.
سواد رسانه، سواد همه موضوعات روزمره است
 وی عنوان کرد: انسان ها پیام هایی که دریافت می کنند به نسبت سوادشان در آن زمینه واکنش نشان می دهند. سواد رسانه سواد همه موضوعاتی است که در روز با آن ها مواجه هستیم.
 بصیری با اشاره به اینکه یکی از مهمترین تکنیک های رسانه سکوت است و حرف نزدن پرکاربرترین تکنیک در رسانه است، ابراز داشت: برخی فکر می کنند با حرف و‌جنجال می توان مسئله را حل کرد اما اینگونه نیست و فقط جامعه مشوش می شود گفتن بیش از حد بدی ها و پلیدی ها باعث بازنشر و انتقال بیشتر آن ها می شود.
 وی اضافه کرد:  ۱۲۴ سال است که رسانه به صورت حرفه ای وارد ایران شده، همانطور که در حوزه تکنولوژی از چتر به موشک رسیدیم در حوزه رسانه نیز به این پیشرفت رسیده ایم و صد البته در حوزه رسانه کار بسیار سخت تر از بقیه موارد مثل هسته ای است.
 رئیس سازمان بسیج رسانه  با اشاره به اینکه بالا و پایین کردن ناامیدی و فشار روانی بر مردم از اقدامات رسانه است، گفت: سواد رسانه فقط چگونه تیتر و  خبر زدن وتنظیم خبر نیست، سواد رسانه عبارت است از اینکه چگونه حرف بزنیم.


انتهای پیام/160
http://qomefarda.ir/4773
اخبار مرتبط

نظرات شما