کلاهبرداری میلیاردی با ثبت غیرقانونی طرح رجیستری

فرمانده انتظامی استان کردستان از کلاهبرداری 240 میلیاردی قاچاق گوشی تلفن همراه و دستگیری 28 نفردر این رابطه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سردار "علی آزادی" در تشریح جزئیات این خبر، اظهارداشت: درپی اعلام فراخوان عمومی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در شهرستان مریوان مبنی بر واگذاری سیم کارت رایگان مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

وی گفت: ماموران دربررسی های اولیه دریافتند فرد یا افرادی پس از اخذ مدارک هویتی شهروندان با همکاری 2 دفتر خدمات ارتباطی نسبت به ثبت نام آنان در سامانه یکی از اپراتورهای تلفن همراه برای واگذاری سیم کارت رایگان اقدام می کنند.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: کلاهبرداران با وقفه حدودا ۲ هفته ای، سیم کارت های فعال شده را قبل از واگذاری و بدون اطلاع افراد به شهرستان های بانه و سقز برای ثبت غیر قانونی طرح ریجستری گوشی های تلفن همراه قاچاق ارسال و از آن طریق با استفاده از این سیم کارت ها، گوشی های فوق را ثبت و ریجستری می کردند.

وی ادامه داد: متهمان با هر کدام از این سیم کارت ها، 5 دستگاه گوشی تلفن همراه را در سامانه اپراتور مزبور ثبت می کردند.

سردار آزادی ادامه داد: ماموران با توجه به سرنخ های موجود و نیز انجام اقدامات اطلاعاتی موفق شدند نفر اول و متهم اصلی این پرونده را شناسایی و وی را طی عملیات ضربتی در مریوان دستگیر کنند.

وی اضافه کرد: در بازرسی از محل فعالیت این متهم، 7 هزار و 300 عدد سیم کارت، 130 جلد شناسنامه و مدارک هویتی، 6 دستگاه لپ تاپ و 5 دستگاه کیس رایانه کشف شد.

فرمانده انتظامی کردستان تصریح کرد: متهم در تحقیقات پلیسی به همدستی 28 نفر در ارتکاب این اقدام مجرمانه اعتراف کرد که کلیه اعضاء این باند طی عملیات ضربتی در شهرستان های سقز، بانه، سنندج، سروآباد و شهرستان بوکان آذربایجان غربی شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه برابر اعترافات متهمان حدود 12 هزار دستگاه گوشی تلفن همراه از این طریق ریجستری شدند، تصریح کرد: اعضا این باند گوشی های تلفن همراه قاچاق را در سایر شهرها و استان های دیگر خصوصا تهران به فروش رسانده که ارزش ریالی آنها بالغ بر 240 میلیارد ریال برآورد شده است.

این مقام ارشد انتظامی گفت : متهمان پس از انجام تحقیقات با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی و با قرار صادره روانه زندان شدند.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان کردستان در پایان گفت: پلیس با اشرافیت خوبی که در سطح استان دارد اجازه هیچ گونه فعالیت غیرقانونی و مجرمانه را به سودجویان نمی دهد بنابراین به شهروندان توصیه می کنیم با حفظ هوشیاری به هیچ وجه فریب تبلیغات افراد سود جو و فرصت طلب را نخورند.


انتهایی پیام/
http://qomefarda.ir/703
اخبار مرتبط

نظرات شما