۶ اپیزود از تصادف خبرساز پورشه در اصفهان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،

تصادف عجیب دو دستگاه پورشه با دو خودروی دیگر که بامداد جمعه اهالی خیابان کارگر اصفهان را متوجه خود کرد حالا وارد فاز جدیدی شده است.

اپیزود اول؛ اتفاق در راه است

نیمه‌شب جمعه دختر و پسر پورشه‌سوار در خیابان کارگر مسابقه سرعت می‌گذارند. کورس بالا گرفته و هیجان دور دور داغ داغ. صدای خنده‌هایشان بالا رفته و صدای چرخ‌های دو پورشه گران‌قیمت هوش از سر اهالی محله ربوده. اما اتفاق دیگری در راه است. مرگ با سرعت بالا در حال نزدیک شدن به جوانی است که بی‌خبر از ماجرا در حال رفتن به‌سمت منزل است.

تصادف توسط برخی رسانه‌ها این‌گونه روایت می‌شود: در هنگام کورس دو خودروی پورشه یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد می‌کند که به مرگ راننده آن منجر می‌شود.

اپیزود دوم؛ کشتیم دیه‌اش را می‌دهیم!

حالا تصادف رخ داده، پیکر بی‌جان جوان ناکام در خیابان است و آمبولانس در راه. شاهدان عینی ماجرا را این‌گونه تعریف می‌کنند: دختر پورشه‌سوار صدای داد و فریادش به هوا رفته و شکایت می‌کند از خسارتی که به خودروی میلیاردی پدرش وارد شده، او که حالا مأموران نیروی انتظامی را بالای سر خود می‌بیند جمله‌ای عجیب می‌گوید که واکنش بسیاری از مردم را در فضای حقیقی و مجازی به‌دنبال دارد؛ "کشتیم دیه‌اش را می‌دهیم"!

اپیزود سوم؛ راننده پورشه دیگر متواری شد!

پسر جوان که سوار بر پورشه دیگر بود و سبب‌ساز این ماجرا، از صحنه متواری می‌شود.

اپیزود چهارم؛ فضای مجازی راوی ماجرا شد

اخبار این حادثه ساعاتی بعد با تصاویر و فیلم در فضای مجازی منتشر و دست به دست می‌شود. حالا در شهر هم صحبت درباره دو پورشه میلیاردی که مرگ جوان اصفهانی را رقم زده‌اند بالاست. آنچه بیشتر به‌عنوان کلیدواژه در صحبت‌های کاربران فضای مجازی دیده می‌شود هویت مالک خودرو است، این سؤال مدام پرسیده می‌شود که؛ او کیست؛ آقازاده یا مسئول دولتی؟

رسانه‌ها به‌سراغ پاسخ این ماجرا می‌روند که سرهنگ ابوالقاسم چلمقانی رئیس پلیس راهور شهرستان اصفهان می‌گوید: این خودرو به هیچ یک از مسئولان ارتباطی نداشته، راننده شناسایی، اما متواری شده است و "آقازاده" نیز نبوده است.

اپیزود پنجم؛ در خانه قربانی ماجرا چه می‌گذرد؟

فرهاد طاهریان جوان اصفهانی است که در حادثه کورس دو پورشه در خیابان کارگر اصفهان جان خود را از دست داد، او ۲۱ ساله، دانشجو و ورزشکار بود، اما قربانی هیجان شبانه دو جوان مرفه اصفهانی شد.

خانه پدری او حالا سیاه‌پوش و ماتم‌زده در عزای رفتن ناگهانی‌اش. مادر فرهاد که در روز‌های شیون و گریه‌وزاری برخی خبرنگاران را در خانه‌اش می‌بیند به چند جمله بسنده می‌کند: کشور قانون دارد و حق فرزندم را می‌گیرم.

اپیزود ششم؛ پلیس و دادستان از پیگیری پرونده می‌گویند

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان می‌گوید: پلیس اجازه نمی‌دهد عده‌ای با دور دور کردن و کورس گذاشتن خودرو‌های خود در خیابان‌ها نظم و امنیت جامعه را برهم بزنند.

سرهنگ خدادوست تصریح می‌کند: مأموران پلیس در اجرای قانون تفاوتی بین افراد قائل نیستند و با هر کسی در هر جایگاه و مقامی باشد در صورتی که قانون و حقوق شهروندی را زیر پا بگذارد، قاطعانه برخورد می‌کنند.

وی با اعلام اینکه راننده پورشه حادثه‌ساز خود را به پلیس معرفی کرده ادامه می‌دهد: مأموران پلیس این فرماندهی محل زندگی راننده متواری را شناسایی کرده بودند که او خود را به پلیس معرفی کرد. در این زمینه پرونده تشکیل شده و راننده خاطی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفته که وی هم‌اکنون با حکم مقام قضائی روانه زندان شده است.

علی اصفهانی دادستان اصفهان نیز در توضیح پیگیری قضایی پرونده تصریح می‌کند که پرونده مراحل تحقیقات را طی کرده و با قاطعیت با آن برخورد می‌شود.

دو پورشه میلیاردی خبرساز اصفهان نمونه‌ای از چندین و چند خودرویی هستند که دور دور‌های شبانه را تفریح خود می‌دانند، اما در سوی دیگر این نمایشگاه اشرافی‌گری خانواده‌هایی هستند که در تأمین معیشت زندگی خود درمانده‌اند. مردم از پلیس برخورد قاطع با نمونه‌های عینی این ماجرا را می‌خواهند، آن‌هایی که نمایش قدرت و ثروت را به کف خیابان‌ها شهر می‌آورند و از کنار جان دیگران به‌راحتی عبور می‌کنند.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/8697
اخبار مرتبط

نظرات شما