مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی در گفتگو با قم فردا:

به زودی 100هزار کارت بلیت در سطح شهر توزیع می شود/نمی‌توانیم ساکنان پردیسان را فدای چند دانشجوی نیروگاه کنیم

مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی قم با اشاره به اینکه به زودی 100هزار کارت بلیت توزیع می شود، گفت: در حال حاضر حدود 200هزار نفر جمعیت ساکن پردیسان است ما نمی توانیم این 200هزار نفر را فدای آن تعداد محدود دانشجویی کنیم که می خواهند از نیروگاه بیایند، باید کل جمعیت را با هم ببینیم، البته قبول داریم و باید برای این دانشجویان نیز تدابیری اندیشه شود.

 حسین مؤمنی موحد در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به خطوط جدید اتوبوس رانی، اظهار داشت: از دیروز تغییراتی در برخی از مسیرهای اتوبوس رانی قم ایجاد شده است که بیشتر تغییرات در خطوط پردیسان رخ داده است، قبلاً سه خط اتوبوس رانی از میدان نبوت، انتهای شهرک کامکار و پایانه میدان 72 تن به سمت پایانه شهروند پردیسان حرکت می کرد اما در حال حاضر این سه خط به 4 خط افزایش یافته است.

وی افزود: این تغییر خطوط به دلیل درخواست اهالی پردیسان بوده است، جلسات متعددی با معتمدین و ائمه جماعات پردیسان برگزار شده در نتیجه خواسته مردم پردیسان به ما اعلام شده و بر اساس آن شبکه جدید در مسیر حرکت اتوبوس های شرکت واحد تعریف شده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوس رانی قم بیان داشت: این اتفاق هم به خاطر این است که بتوانیم معابر بیشتری را پوشش اتوبوسی داشته باشیم تا قبلاً از 26 آذر 97 اتوبوس ها در پایانه شهروند پردیسان متوقف می شدند و مردم در این ایستگاه تبادل سفر می کردند و با مینی بوس ادامه مسیر را حرکت می کردند اما با تغییرات انجام شده ساکنان پردیسان از ابتدای تا انتهای مقصد با اتوبوس حرکت می کنند و نیازی به تغییر اتوبوس ندارند.

مدیرعامل سازمان اتوبوس رانی قم  در پاسخ به این سؤال که مردم و مخصوصاً دانشجویان عقیده دارند با این تغییرات خطوط اتوبوس‌رانی قم فقط به نفع اهالی پردیسان عمل کرده است نظر شما چیست؟ گفت:  بعد از این تغییر مسیر دانشجویان زیادی با سازمان اتوبوس رانی تماس گرفتند و اعلام کردند تنها یک خط از جلوی دانشگاه عبور می کند و جوابگوی این تعداد دانشجوی نیست، باید گفت کارشناس حمل و نقل باید بررسی کنند اگر امکانش باشد که به احتمال 90 درصد امکان دارد یکی دیگر از خط ها یک تغییر جزئی بدهند تا این خط نیز بتواند از جلوی دانشگاه آزاد عبور کند و سپس به مسیر خود ادامه دهد.
 
دانشجویان 10دقیقه زودتر از منزل حرکت کنند


مؤمنی در پاسخ به این سؤال که دانشجویان نیروگاه مخصوصاً دانشجویان دختر از اینکه اتوبوس ها تغییر مسیر داده است اظهار گلایه کردند زیرا مجبور به تغییر خط و زمان بیشتری هستند تا به دانشگاه برسند آیا تمهیداتی اندیشه شده تا دانشجویان متضرر نشوند؟ گفت: در حال حاضر حدود 200هزار نفر جمعیت ساکن پردیسان است ما نمی توانیم این 200هزار نفر را فدای آن تعداد محدود دانشجوی کنیم که می خواهند از نیروگاه بیایند، باید کل جمعیت را با هم ببینیم، البته قبول داریم و باید برای این دانشجویان نیز تدابیری اندیشه شود.

مدیرعامل سازمان اتوبوس رانی قم  تصریح کرد: اتوبوس های پایانه نبوت ابتدا وارد 20 متری گلستان می شوند و سپس وارد خیابان جمهوری و سپس از بلوار آیت الله بروجردی به پردیسان حرکت می کند آن تعداد دانشجویی که از نیروگاه می خواهند به دانشگاه بیایند باید زحمت بکشند 10 دقیقه زودتر از منزلشان حرکت کنند و در میدان جانبازان خط را تغییر دهند و ادامه مسیر خود را طی کنند.

وی تأکید: باید کل جمعیت پردیسان را در نظر بگیرم و تعداد دانشجویی هم که از نیروگاه به دانشگاه می‌روند را نیز در نظر بگیرم سپس تصمیم‌گیری کنیم آن تعداد دانشجویی که از نیروگاه می‌خواهند از اتوبوس استفاده کنند تعداد آن‌ها این‌قدری نیست.
مؤمنی در پاسخ به این سؤال که در این صورت دانشجویان و مردمی که در این مسیر تردد داشتند باید دو کرایه پرداخت کنند؟ گفت: بله، باید دو کرایه پرداخت کنند شما نباید فقط دانشجویان را می‌بیند اما مردم عادی پردیسان که از اتوبوس استفاده می‌کردند با یک کرایه مسیر را طی می‌کنند اما  قبلاً یک کرایه اتوبوس پرداخت می کردند و یک کرایه مینی‌بوس اما با این تغییرات کرایه آن‌ها نصف شده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوس رانی قم در پاسخ به این سؤال که نمی‌شد به جای تغییر مسیرها اتوبوس ها را افزایش داد؟  بیان داشت: طرح را از دیروز شروع کردم قطعاً یک سری ایراداتی دارد کارشناسان ما در این مدت این مسئله را بررسی می کنند چنانچه ایراداتی وجود داشته باشد که بتوان تغییر مسیر جزئی آن را رفع کرد آن را رفع خواهیم کرد مانند  خط شهرک کامکار که از روبری دانشگاه حضرت معصومه حرکت می کند و از خیابان امام حسین(ع) وارد پردیسان می شود تغییراتی جزئی داد و به شرطی که برای ادامه مسیر مشکلی پیش نیاید از روبری دانشگاه آزاد حرکت کند.

مؤمنی خاطرنشان کرد: شرکتی که  کارت بلیت‌های اتوبوس را تأمین و پشتیبانی می‌کرد یکسانی است که خدماتش را قطع کرده است با یک شرکت جدید قرارداد بستیم که به دلیل نوسانات اقتصادی و ارز نتوانست به تعهدات خود عمل کند قرارداد فسخ شد در حال حاضر پیگیر هستیم در یکی دو هفته آینده 100هزار کارت خریداری شده را توزیع کنیم.انتهایی پیام/170
http://qomefarda.ir/928
اخبار مرتبط

نظرات شما