معاون استاندار تاکید کرد:

دستاوردهای پژوهشی در راستای توسعه استان طراحی نمی شود

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم گفت: میان اولویت های پژوهشی و نیازهای اساسی و اولویت دار استان هماهنگی و همخوانی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مهرداد غضنفری ظهر روز دوشنبه در آیین افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه پژوهشی، فناوری و فن بازار استان قم که به همت پارک علم و فناوری استان قم برگزارشده است گفت: پژوهش گامی در جهت روشن شدن حقایق و یافتن راه حل هایی برای مسائل مختلف جامعه است.

وی با تاکید براینکه پژوهش ها دچار مشکلات ساختاری و عملکردی است گفت: مشکلات نرم افزاری پژوهش نبود گردش اطلاعات و نگاه پژوهش محورانه و مسائل سخت افزاری آن کم برخورداری سازمان ها و ادارات و مراکز آموزش عالی از نیروهای خلاق و مبتکر که بتوانند راه حل های خلاقانه ارایه کنند است.

لزوم تهیه یک سند علمی

معاون استاندار بر تهیه یک سند آمایش علمی در سطح استان تاکید کرد و گفت: تهیه این سند می تواند اولویت های پژوهشی استان را مشخص کرده و پژوهش ها را به سمت و هدف مورد نیاز جامعه سوق دهد.

تقدیر از کیفیت نمایشگاه

وی بر لزوم تناسب فعالیت های پژوهشی با اولویت های توسعه استان تاکید کرد و افزود: در کارگروه پژوهش و فناوری استان دستگاه های متولی را مکلف کرده ایم روی سه حوزه گردشگری، کشاورزی و صنعت که از نیازهای اولویت دار توسعه استان است برنامه ریزی پژوهش محورانه انجام دهند.

غضنفری با اذعان به این نکته که بدون پژوهش های کاربردی نمی توان روی توسعه استان حساب باز کرد گفت: خوشبختانه در این دوره از نمایشگاه  شاهد خدمات و محصولات فناورانه و پژوهشی جامع تر و کاملتری هستیم.
انتهایی پیام/
http://qomefarda.ir/935
اخبار مرتبط

نظرات شما