۱۰۶۰ میلیارد ریال برای توسعه مشاغل روستایی در قم پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون ۱۰۶۰ میلیارد ریال برای توسعه مشاغل مختلف در روستاهای این استان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مصطفی کاویانی افزود: در این راستا ۴۷۶ طرح به بانک های عامل معرفی شد و آنها برای ۳۴۳ طرح با اشتغالزایی یک هزار و ۶۸۴ تَن تسهیلات پرداخت کرده اند.

وی گفت: عملکرد طرح های اشتغال پایدار روستایی به صورت هفتگی توسط کمیته نظارت رصد و گزارش آن به دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اعلام می شود.

وی گفت: سال گذشته یک هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار به طرح های مشاغل روستایی اختصاص یافت و تاکنون از مجموع طرح های معرفی شده به بانک، مبلغ یک هزار و۶۰ میلیارد ریال تسهیلات توسط بانکهای های عامل به متقاضیان پرداخت شده است.

کاویانی در ادامه با بیان اینکه بودجه تخصیصی مشاغل خانگی برای سال جاری در سه ماه دوم ابلاغ می شود، افزود: سال گذشته ۹۵.۵ میلیارد ریال اعتبار به بانک های عامل استان قم برای پرداخت به طرح های مشاغل خانگی تخصیص یافت و ۸۵۳ طرح به مبلغ ۹۶ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۸۵۳ تَن به بانک ها معرفی شدند.

شهرستان قم و پنج بخش مرکزی، کهک، خلجستان، سلفچگان و جعفرآباد است.
طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، قم دارای ۱۲۷ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار است، جمعیت ساکن مناطق روستایی استان بیش از ۵۵ هزار و ۸۶۵ تن است که در قالب ۱۷ هزار و ۳۸۵ خانوار زندگی می کنند.
انتهای پیام/
http://qomefarda.ir/9366
اخبار مرتبط

نظرات شما