printlogo


۵۲ دستگاه اتوبوس نو وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم می‌شود
۵۲ دستگاه اتوبوس نو وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم می‌شود
کد خبر: 28695
شهردار قم گفت: با اعتباری بیش از ۲۱۵ میلیارد تومان، ۵۲ دستگاه اتوبوس نو خریداری و به ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم اضافه می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سید مرتضی سقاییان‌نژاد، با اشاره به برنامه‌ریزی انجام‌گرفته برای رفع دغدغه‌های شهرداری قم در نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر افزود: اهتمام در خدمات‌رسانی مناسب و توسعه حمل‌ونقل عمومی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری می‌باشد که همواره تلاش شده است، گام‌های اثرگذاری برای ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات این بخش برداشته شود.        

وی با ارایه گزارشی از تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام ‌شده برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی گفت: با وجود مشکلات عدیده‌ای که در تامین اتوبوس نو در کشور وجود دارد، دومین مرحله از خرید اتوبوس‌های شهری توسط شهرداری قم در سال‌های اخیر انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: خرید مرحله نخست شامل ۱۱۰ دستگاه اتوبوس با استاندارد یورو ۴ بود که در سال گذشته این تعداد وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم شد.  

سقاییان‌نژاد ادامه داد: با پیگیری‌های انجام ‌شده در سطح کشوری و مجموعه دولت، توانستیم در این مرحله ۵۲ دستگاه اتوبوس شهری با استانداردهای لازم را خریداری کنیم.

وی در تشریح روند تامین اعتبار و عقد قرارداد خرید این اتوبوس‌ها گفت: در سال گذشته در سطح ملی پیگیری‌هایی انجام گرفت و توانستیم با اخذ مجوز فروش اوراق مشارکت، بخش عمده‌ای از اعتبار خرید این اتوبوس‌ها را تامین و امسال با فروش اوراق مشارکت و تامین مابه‌التفاوت هزینه، مراحل نهایی را انجام دهیم و اتوبوس‌ها را تحویل بگیریم.                  

شهردار قم ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک و با تسریع در انجام مراحل اداری و تنظیم و عقد قراردادهای بهره‌برداری، این اتوبوس‌ها وارد چرخه حمل و نقل عمومی شهر قم شوند.   
انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/28695