مدیر حرکت جهادی بسیج سازندگی قم در گفتگو با قم فردا:
مدیر حرکت جهادی بسیج سازندگی قم با اشاره به ثبت 4هزارساعت شیفت ایثار توسط کارگران بسیجی گفت: با توجه به ایام بازگشایی مدارس پیش‌بینی می‌شود بیش از1000 کیف لوازم‌التحریر توسط گروه‌های جهادی استان قم به دست دانش آموزان نیازمند اهداشود.
معاون حمل و نقل راهداری قم:
معاون حمل و نقل راهداری قم با اشاره به اینکه تاکنون افزایش کرایه برای اربعین ابلاغ نشده است، گفت: زائران قمی در اربعین برای برگشت به قم از پایانه مرزی مهران به هاب همدان منتقل خواهند شد.
دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین خبر داد:
دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین با اشاره به فعالیت بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ موکب به زائران اربعین‌ و‌ زمان آغاز انتقال تجهیزات موکب‌ها گفت: ۶۰ درصد موکب‌ها در داخل کشور و به ویژه مرزها مستقر می‌‌شوند.
کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با قم فردا:
کارشناس مسائل مذهبی گفت:گاهی مشاهده می‌شود بانوان در روز تاسوعا و عاشورا باحجاب نامناسب به تماشای دسته‌های عزاداری ایستاده‌اند این مسائل در عزاداری‌ها قابل‌قبول نیست و نه‌تنها این شخص ثوابی نمی‌برد بلکه مرتکب فعل حرام نیز می شود.
مدیر سازمان حج و زیارت قم گفت: شهروندان این استان برای شرکت در راهپیمایی مراسم اربعین در عراق ، الزاما در سامانه سماح ثبت نام کنند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از انتخاب شعار "الحسین یجمعنا" به عنوان شعار محوری اربعین 98 خبر داد.
قم فردا گزارش می‌دهد؛
سال‌هاست که مسئله حجاب یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های فرهنگی کشور است و سعی می‌شود برنامه‌های فرهنگی تدارک دیده شود تا غیر چادری‌ها، چادری و محجبه شوند اما در این همهمه و دغدغه، چادری‌ها فراموش شدند؛ حالا باید چادری‌ها را دریابید که به خاطر گرانی 350درصدی چادر کم‌کم آن‌ها نیز چادر را کنار می‌گذارند.
معاون کل وزیر بهداشت:
معاون کل وزیر بهداشت گفت: 80درصد مردم توان مراجعه به بیمارستان خصوصی را ندارند، 15 الی 17 درصد مردم با استفاده از بیمه تکمیلی و 3 الی 5درصد مردم با خیال راحت و خرج خودشان به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه می‌کنند.
سخنگوی پلیس قم بابیان این‌که امکان تمدید اقامت زائران در عراق وجود دارد، گفت: داشتن گذرنامه معتبر برای زائران الزامی است و در مرزهای خروجی کنترل می‌شود.
رئیس ستاد اقامه نماز استان قم مطرح کرد:
رئیس ستاد اقامه نماز استان قم گفت: امسال همانند سالهای گذشته وهمزمان با سراسر کشور،نماز ظهرعاشورا باحضور علما ومردم قم در ظهر عاشورا در حرم واطراف حرم وامام زادگان شاه سید علی وسید معصوم برگزار خواهد شد.
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر قم :
قراردادی مشخص در ابتدای امر در خصوص متروی قم منعقد شده بود اما به دلیل اینکه سهم مترو در بخش منوریل هزینه می شد ساخت مترو عقب ماند و چندین سال پرداختی مورد نیاز قرارداد مترو به حساب پیمانکار مترو واریز نشده است.
مدیرکل کمیته امداد استان قم خبر داد:
مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه سال گذشته 28 میلیارد تومان وام اشتغال زایی پرداخت شد، گفت: امسال با افزایش اعتبارات آمادگی پرداخت وام اشتغال زایی برای بیش از 1500 نفر را داریم.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: با سیاست‌های اجراشده در قم، این استان به انباری برای دپو و تخلیه صنایع بازیافت سرب شهرهای دیگر تبدیل‌شده است.
ادامه

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

یادداشت
1/1