گزارش قم فردا از بیکاری کارگران در این روزهای کرونایی؛
در این روزهای کرونایی یکی از اقشار آسیب پذیر جامعه کارگران روزمزد هستند که بیمه ای هم ندارند و دچار مشکلات اقتصادی بسیاری شده اند که باید دولت از آنها حمایت ویژه ای داشته باشد.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان قم:
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان قم با بیان اینکه بیش از ۳۵۰۰ نفر از هنرمندان استان عضو سازمان بسیج هنرمندان قم هستند، گفت: این هنرمندان در قالب ۹ رشته هنری و انجمن فرهنگی و هنری سازمان‌دهی شده و فعالیت می‌کنند.
یادداشت؛
نکته مهم در این زمینه نوع پیام‌رسان‌هایی است که مردم از آن استفاده می‌کنند، اتفاقی که باید بیش از یک نگاه کلی و آماری به آن نگاه کرد چراکه امنیت و حتی موجودیت هر حکومتی را تهدید می‌کند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم گرفتیم که تعطیلی تمامی مراکز آموزشی تا دو هفته آینده استمرار پیدا کند.
قم فردا گزارش می‌دهد؛
بعد از تعطیلات نوروز پیامکی تحت عنوان پرداخت حق بیمه برای تاکسی داران قمی ارسال شد که هیچ مدیر قمی مسئولیت آن را نمی پذیرد.
معاون خدمات شهری شهرداری قم:
معاون خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه مسدودسازی بوستان‌ها و پارک‌های سطح شهر تا ۳۰ فروردین ادامه دارد، گفت: به‌منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، ممنوعیت‌ها در محدوده‌های شهری برای مسیرهای پیاده و خودرو خواهیم داشت.
مسئول تیم عملیات گندزدایی مرکز بهداشت قم:
مسئول تیم عملیات گندزدایی مرکز بهداشت قم بابیان این‌که محلول‌های گندزدایی مطابق استاندارد جهانی تهیه و در اختیار سپاه، ارتش و شهرداری قرار می‌گیرد، گفت: تمامی مراحل تهیه محلول با نظارت فرمانداری و مرکز بهداشت انجام می‌شود.
جانشین قرارگاه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دادسرای قم
حجت الاسلام والمسلمین تحریری از اجرای طرح "سلامت" با هدف برخورد با کانون اجتماعات غیر ضروری در سطح شهر خبر داد و گفت:طی روزهای گذشته با اجرای این طرح ۳۸خودرو توقیف و۱۶۵خودرو جریمه شده اند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی قم:
کریمی مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قم با اشاره به ابتلای چند آتش نشان قمی به کرونا گفت: سازمان آتش نشانی قم هر روز سطح معابر و اماکن خاص را ضدعفونی می کند و تا هر وقت لازم باشد در میدان مبارزه با کرونا خواهد ماند.
استاندار قم‌ در دیدار با سفیر هند بر ضرورت تسریع در بازگرداندن باقیمانده اتباع هندی حاضر در قم تاکید کرد.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با ابراز خرسندی از مشارکت‌ خیران در پویش‌های نیمه شعبان مسجد مقدس جمکران، گفت: بیش از ۲۰ هزار بسته عیدانه با اولویت مدافعان سلامت و بیماران کرونایی و بیش از ۳ هزار بسته گوشت قربانی میان نیازمندان در ایام نیمه شعبان توزیع خواهد شد.
در بسیاری از کشورها مانند چین، ایتالیا و چند کشور نیروهای نظامی با دستور نظامی وارد عمل شده و خدماتی را برای بیماران انجام می‌دهند، اینجا در ایران خبری از دستور و حکم برای خدمت‌رسانی به بیماران نیست.
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از برگزاری جلسه تدوین پروتکل های بهداشتی مبارزه با کرونا با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط در راستای اجرای گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد.
ادامه

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

یادداشت
1/1