آیت الله حسینی بوشهری:

دشمن از سرایت انقلاب به کشورهای دیگر در هراس است/نسل جوان تحت تاثیر افکار بیگانگان قرار نگیرد

امام جمعه قم با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران جبهه مقاومت را علیه دشمنان ایجاد کرده‌است، گفت: دشمن از سرایت انقلاب به کشورهای دیگر در هراس است و بیگانگانی که از ایران بهره می بردند و دستشان قطع شده باعث لطمه به انقلاب ارزشی ما می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح استان قم که به مناسبت هفته دفاع مقدس دربلوار پیامبر اعظم برگزار شد به الگوی جدید ارائه شده توسط انقلاب اسلامی به دنیا اشاره کردو اظهار داشت: همین مسئله موجب ناراحتی دشمن از ایران شده است.
وی ادامه داد: کسانی به ظاهر طرح دوستی دارند اما نقشه کشی کرده و طمع به مرزهای ما دارند همین روزها فعال اند و نیروهای مسلح چون دفاع مقدس باید کشور را حفظ کرده و نگذارند  این مملکت آسیب ببیند.
هر انقلابی متوجه تهدید های داخلی و خارجی است
امام جمعه قم با اشاره به اینکه هر انقلابی متوجه تهدید های داخلی و خارجی  است، گفت:  در تهدید داخلی اتفاق‌هایی در جامعه رخ می‌دهد که دشمنان آرام آرام بین مردم و آرمان های انقلاب فاصله می‌اندازد و مردم انگیزه‌های روزهای نخست انقلاب را از دست می دهند از این رو نیازمند به صحنه آمدن نیروهای انقلابی و ارزشی در جامعه هستیم.
وی اضافه کرد: نسل جوان در این بین بیش از دیگران‌ تاثیرپذیر است و به دلیل آشنا نبودن با روزهای سخت انقلاب تحت تاثیر افکار بیگانگان قرار گیرد.
آیت الله حسینی بوشهری با  اشاره به تهدیدهای بیرونی و خارجی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ، ابراز داشت: در هر مرحله از رشد و تکامل انقلاب از بیرون از مرزها مورد تهدید قرار گرفتیم به خصوص زمانی که رهبر و مسئولان بلند پایه انقلاب، رسالتی برای انقلاب تعریف می‌کنند که با انقلاب‌های عادی قابل مقایسه نیست و آن رسالت جهانی انقلاب ما برشمرده می‌شود.
دشمن از سرایت انقلاب به کشورهای دیگر در هراس است
وی خاطرنشان کرد:  دشمن از سرایت انقلاب به کشورهای دیگر در هراس است و بیگانگانی که از ایران بهره می بردند و دستشان قطع شده باعث لطمه به انقلاب ارزشی ما می‌شوند.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: انقلاب تهدیدهای درونی را شاهد بوده که با هدایت معمار بزرگ انقلاب و رهبر معظم انقلاب و حضور مردم مومن و متدین و نیروهای مسلح در تمام‌ سطوح تاکنون دشمن ناکام مانده است.
وی تاکید کرد: در بعد تهدیدات بیرونی شاهد تهدیدات فراوانی چون کودتا، تحریم اقتصادی و استفاده از ستون پنجم در ایجاد تفرقه بین مردم بوده ایم اما یکی از مسائلی که سخت مردم‌ ما را هشت سال درگیر کرد جنگ تحمیلی بود.
آیت الله حسینی بوشهری افزود: در این جنگ،‌ نیروهای مسلح ما از ارتش، سپاه، بسیج و انتظامی و توده مردم در سراسر کشور جانانه ایستادند و با هدایت‌های امام (ره) دشمن را ناکام گذاشتند و در نهایت سرزمین‌مان را واگذار نکرده و تسلیم دشمن نشده‌ایم.
وی تصریح کرد: این انقلاب ماندنی است، با امدادهای غیبی پیروز شد و با اقتدار جوان های از خود گذشته با ظرفیت های درونی و داخلی پیروز شد و تمام این ویژگی‌هایی که رمز پیروزی ما است علت بقای انقلاب خواهد شد.

انتهای پیام
/160


http://qomefarda.ir/36625
اخبار مرتبط

نظرات شما