تعطیلی کارخانه تویوتا در روسیه

شرکت خودروسازی تویوتا هم مانند بسیاری از خودروسازان و شرکتهای دیگر، روسیه را به‌خاطر مشکلات زنجیره عرضه ناشی از تحریم‌های غربی ترک می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از رویترز، شرکت تویوتا موتور ژاپن در روز جمعه اعلام کرد تصمیم گرفته به تولید خودرو در روسیه به‌خاطر اختلال در عرضه مواد و قطعات اصلی مورد نیاز خاتمه دهد.

تویوتا در ماه مارس تولید در سن‌پترزبورگ را به‌خاطر مشکلات زنجیره عرضه معلق و واردات به روسیه را متوقف کرده بود.

این شرکت طی بیانیه‌ای اعلام کرد:«طی این دوره نیروی کار خود را حفظ می‌کنیم و هر زمان که شرایط اجازه دهد فعالیت خود را از سر خواهیم گرفت. البته پس‌از گذشت 6 ماه هنوز نتوانسته‌ایم فعالیت معمول خود را آغاز کنیم و هیچ نشانه‌ای هم از ازسرگیری فعالیت در آینده وجود ندارد».

تویوتا اعلام کرد زیرساخت‌های فعالیت آن در مسکو باید تغییر کند، اما همچنان از شبکه خرده‌فروشی خود برای ارائه خدمات به مشتریان فعلی تویوتا و لکسوس حمایت می‌کند.

طبق گفته رسانه‌های روسیه، کارخانه تولید تویوتا در این کشور که ظرفیت تولید آن به 100 هزار واحد در سال می‌رسد و مدل‌های کمری و RAV4 را تولید می‌کند، حفظ‌شده و ممکن است در آینده فروخته شود.

بسیاری از کارخانه‌ها در روسیه تولید خود را متوقف و کارکنان خود را مرخص کرده‌اند. کمبود تجهیزات دارای فناوری بالا به‌خاطر تحریم‌های غرب و خروج تولیدکنندگان غربی از زمان حمله این کشور به اوکراین باعث تعطیلی این کارخانه‌ها بوده‌است.

شرکت خودروسازی رنو بیشتر سهام خود را در خودروسازی آوتواز روسیه به یک مؤسسه علمی روسی فروخته‌است.

خودروسازان لوکس مانند جگوار صادرات به روسیه را متوقف و خودروسازی‌های فورد و BMV هم بخشی از تولید خود را تعطیل کرده‌اند.

شرکت خودروسازی ولوو که در ماه فوریه فروش، خدمات و تولید خود را در روسیه معلق کرده بود، در ماه ژوئیه بخشی از کارکنان خود را هم مرخص کرد.

شرکت‌های تولیدکننده لاستیک میشلن و نوکیان هم قصد خروج از روسیه را دارند. شرکت میشلن اعلام کرد مشکلات زنجیره عرضه به‌خاطر تحریم‌های روسیه ادامه فعالیت در این کشور را غیرممکن کرده‌است.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/36673
اخبار مرتبط

نظرات شما