printlogo


زلزله در خط حمله؛ یحیی چه می‌کند؟
آل‌کثیر و شاید دوباره یک شوک بزرگ به پرسپولیس!
کد خبر: 30642
مهاجم جنوبی پرسپولیس با مصدومیت مقابل شهر خودرو در وضعیت نامعلومی قرار گرفته و خبرها حاکی از یک مصدومیت دشوار برای او است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، یکی از مهم‌ترین اتفاقات هفته چهاردهم لیگ برتر در مشهد رخ داد، جایی که عیسی آل‌کثیر مهاجم پرسپولیس دچار آسیب‌دیدگی و از ترکیب تیمش خارج شد و سپس در تمرینات تیمش هم به دلیل مصدومیت حاضر نبوده و نتایج اولیه MRI از بروز یک اتفاق تلخ برای مهاجم سرخ‌ها خبر می‌دهد؛ این‌که آل‌کثیر دچار پارگی رباط صلیبی شده است.

آل‌کثیر از زمان پیوستنش به پرسپولیس، 37 بازی در فاصله زمانی 9 ماه انجام داده است؛ جالب آن‌که نخستین بازی عیسی برای سرخ‌ها در مقابل شهر خودرو بود که 14 فروردین 1400 برگزار شد. در مجموع 37 حضور در ترکیب پرسپولیس، این مهاجم جنوبی توانسته 11 بار برای تیمش گلزنی کند و 2 بار هم در نقش گلساز درخشیده است.

با این وصف، آسیب‌دیدگی شدید او و دوری‌اش از میادین می‌تواند بدون‌شک اتفاق تلخ و شوک بزرگی به خط حمله پرسپولیس باشد؛ خط حمله‌ای که در این فصل چهره‌هایی چون مهدی عبدی، مهدی ترابی، امید عالیشاه، وحید امیری و حامد پاکدل از سوی یحیی گل‌محمدی در آن به میدان رفته‌اند اما بدون‌شک چهره شاخصی چون عیسی آل‌کثیر می‌تواند یک مهاجم تخصصی برای سرخ‌ها در مقایسه با سایر رقبا به شمار آید.

در فصل جاری سه مهاجم پرسپولیس روی هم ۹ گل زده‌اند و کمتر از ۵۰ درصد گل‌های این تیم را به ثمر رسانده‌اند. نکته مهم اینکه در هفته‌های اخیر آل‌کثیر مهاجم ثابت پرسپولیس بود و یحیی فرصتی به عبدی نداد تا نشان دهد اعتمادی ویژه به این مهاجم که حالا مصدوم شده، دارد.

در صورت نهایی‌شدن ماجرای مصدومیت آل‌کثیر و دوری طولانی مدت او از میادین، باشگاه پرسپولیس باید وارد کارزار نقل و انتقالات زمستانی شود و برای جذب جانشین عیسی، تلاش کند؛ آن‌هم در شرایطی که جذب بازیکن بسیار دشوار بوده و به نظر می‌رسد یحیی گل‌محمدی و همکارانش برای رسیدن به گزینه‌ای ایده‌آل برای جانشینی آل‌کثیر کار بسیار دشواری را در پیش دارند.

در روزهای گذشته اخبار ضد و نقیضی درباره جذب مهاجم خارجی به گوش می‌رسید که به صورت رسمی هیچکدام از آن‌ها مورد تایید قرار نگرفت و به نظر می‌رسد که کادرفنی پرسپولیس در حال ارزیابی شرایط و گزینه‌های موجود در بازار نقل و انتقالاتی هستند تا بتوانند بهترین گزینه را انتخاب کنند.

نزدیک‌ترین گزینه ایرانی هم به پرسپولیس، علی علیپور است؛ مهاجم سابق سرخ‌ها که پیشتر ابراز علاقه به بازگشت کرده بود اما حالا توانسته برای خود در ترکیب اصلی ماریتیمو جایگاهی پیدا کند و بعید به نظر می‌رسد که حتی به صورت قرضی این مهاجم بتواند همراه پرسپولیس در ادامه لیگ بیست و یکم و جام حذفی باشد.

با توجه به حذف از لیگ قهرمانان آسیا، یکی از جذابیت‌های حضور در جمع سرخ‌پوشان و درخشش در آسیا هم از بین رفته و این مسئله مطمئنا می‌تواند در جذب بازیکن -به‌ویژه بازیکنان خارجی و لژیونر- تاثیرگذار باشد و باید دید در صورت نهایی‌شدن مصدومیت عیسی آل‌کثیر، کادرفنی سرخ‌پوشان چگونه جای خالی مهاجم جنوبی خود را پر خواهند کرد.

نکته مهم اینکه پرسپولیس همین حالا ضعف‌ نیروی انسانی جایگزین و شاید اصلی در چند پست از جمله دروازه‌بان، دفاع راست و هافبک وسط دارد و حالا با مصدومیت آل‌کثیر، سرخپوشان باید حداقل ۴ بازیکن در پنجره زمستانی جذب کنند که باتوجه به محدودیت در بودجه و بازار نقل و انتقالات، این می‌تواند دغدغه‌ای بزرگ برای یحیی گل‌محمدی باشد؛ خصوصا اینکه همین حالا آخرین مهاجم خریداری شده یعنی حامد پاکدل، انتظارات را برآورده نکرده و در تمام مسابقات نیمکت نشین و شاید ناکارآمد بوده است.
انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/30642