printlogo


مسئول علمی همایش بین المللی اتحادیه زنان مسلمان:
بیش از 800مقاله در دبیرخانه همایش دریافت شده است
کد خبر: 30770
مسئول علمی همایش بین المللی اتحادیه زنان مسلمان از برگزاری همایش در دوم بهمن ماه خبر داد و گفت: بیش از 800اثر در کمتر از چهار هفته به دبیرخانه همایش رسیده است که 750 مقاله از ایران و مابقی از کشورهای خارجی دریافت شده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  طیبی، مسئول علمی همایش بین المللی اتحادیه زنان مسلمان در کنفرانس خبری همایش بین المللی اتحادیه زنان مسلمان با عنوان بانوی مهر که در سالن همایش های دانشکده اصول الدین برگزار شد اظهار داشت: مهمترین هدف این همایش آشنا نمودن زنان متفکر، نخبه و مسلمان جهان با یکدیگر و ایجاد تفاهم بیشتر میان آنها در زمینه های اعتقادی، فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی است.
وی ادامه داد: نشر فرهنگ تقریب بین مذاهب و احترام به اندیشه دیگران، استفاده از ظرفیت های بالفوه و بالفعل زنان ، ایجاد همگرایی میان جمعیت های فعال زنان مسلمان جهان، معرفی و تبیین چهره واقعی و حقوقی و مسئولیت های زنان مسلمان ، تحکیم مبانی امنیت و صلح جهانی و ارتقاء حقوق بشر به ویژه زنان و معرفی مفاهیم و دیدگاه های جدید در خصوص ارتباط میان دین اسلام و مسائل مربوط به حقوق بشر از  دیگر  اهداف اتحادیه زنان مسلمان است.
مسئول علمی همایش بین المللی اتحادیه زنان مسلمان با اشاره به محورهای اصلی مقالات این همایش، گفت: معرفی و تبیین الگوی سوم زن و خانواده با عنوان الگوی معیار،  الگوگیری از حضرت زهرا(س) در مواجهه با چالش های امروزی، نقش مقاومت و بیداری زن فاطمی، تاثیر انحراف از الگوی فاطمی در انحطاط تمدن ها، چگونگی حضور زنان تمدن ساز در فضای مجازی و بررسی تطبیقی نقش زنان تمدن ساز در جوامع اسلامی از محورهای مقالات این همایش است.
طیبی با اشاره به اینکه در انتهای مراسم هم از پنج بانو که در عرصه های علمی فرهنگی و اجتماعی الگو و نمونه هستند تجلیل خواهد شد، گفت:  در این همایش 15سخنران از 9کشور از جمله ایران، افغانستان، بحرین، پاکستان، عراق، کنگو و کویت سخنرانی خواهند کرد.
وی اضافه کرد:  در حاشیه همایش سه کمیسیون تخصصی و نمایشگاه دستاوردهای بانوان مسلمان هم برگزار خواهد شد. در برگزاری این همایش 26نهاد با ما همکاری کرده اند.
مسئول علمی همایش بین المللی اتحادیه زنان مسلمان با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار تا 28دیماه تمدید شده است، گفت: بیش از 800اثر در کمتر از چهار هفته به دبیرخانه همایش رسیده است.
وی اضافه کرد:750اثر از 12استان کشور و 50شهر ارسال شده است و 80اثر از 22 ملیت مختلف در جهان از جمله هند، پاکستان، سوریه، لبنان، انگلستان و افغانستان به دبیرخانه رسیده است.
طیبی با اشاره به اینکه 30ارزیاب داخلی و خارجی از 11 کشور جهان در این همایش حاضر هستند، تصریح کرد: مهمانان و مدعوین از 26ملیت در همایش حاضر هستند و بسیاری از مهمانان به دلیل کرونا و برخی مسائل  دیگر نتوانستند در همایش حاضر شوند.
وی اضافه کرد: خروجی همایش در یک مجموعه چکیده مقالات چاپ خواهد شد.


انتهای پیام/160


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/30770