printlogo


آیت الله حسینی بوشهری:
امروز مدعیان دفاع از حقوق زن، بدترین رفتار را با زنان دارند/حضرت زهرا(س) بهترین الگو برای زنان مجاهده است
کد خبر: 30910
عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا برای هر شخصی در هر زمان و مکانی الگو است، گفت: امروز مدعیان دفاع از حقوق زن، بدترین رفتار را با زنان دارند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در پنجمین همایش بین‌المللی بانوی مهر با عنوان زنان، سبک زندگی فاطمی، تمدن نوین اسلامی با اشاره به اینکه فاطمه(س) می تواند برای زن مسلمان الگو باشد، اظهار داشت: امروز برخی می گویند که فاطمه 1400سال قبل چگونه می تواند امروز نه تنها برای زن مسلمان بلکه برای همه کسانی که به دنبال یک الگو موفق هستند الگوباشد.
وی ادامه داد:حضرت ولی عصر(عج) می فرمایند دختر رسول الله خدا یعنی مادرم حضرت زهرا(س) برای من الگو است. امام زمانی که خود الگو است بازهم فاطمه(س) را برای خود الگو می داند.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: یکی از مهمترین شیوه های تعلیم و تربیت روش الگو گیری است زیرا گرایش الگو و پذیرش الگو آن هم در جنبه های مختلف زندگی هر شخصی فطری است یعنی هر شخصی از نظر فطری هم الگو خواه است و هم الگو پذیر.
این استاد حوزه با اشاره به اینکه پیامبر به عنوان معرف عظمت و جایگاه فاطمه(س) است، افزود: علاوه بر اینکه در آیه مباهله، نور و برخ آیات دیگر به منزلت فاطمه اشاره شده است تعبیرات بلندی نبی اکرم در خصوص فاطمه دارد و می فرمایند محبوب ترین در نظر من پیامبر فاطمه است ، پیامبر می گوید سلمان تمام وجود فاطمه را ایمان فراگرفته است.
وی تصریح کرد: سوال این است: عده ای سطحی نگر و عده ای که ارزش ها را درک نمی کنند و فاطمه را نمی شناسند و معیارها را جابجا می گیرند می گویند که فاطمه چگونه برای امروز بشریت الگو است. امروز ما در جامعه ای زندگی می کنیم که ویژگی های خاص خود را دارد. مافاطمه را ندیده ایم اما شهیدان را دیده ایم، عالمان وارسته و انسان های کمال یافته و شهید سلیمانی را دیده ایم.
آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: امروز فرزندان کوچک ما شهید سلمانی را به عنوان الگو قرار می دهند. شهدای مدافع حرم شهدای دفاع مقدس را الگوی خود قرار می دهند . زیرا ویژگی هایی در راه و رسم و زندگی این شهیدان و به تعبیر دیگر در مکتب شهید سلیمانی که بر گرفته از مکتب فاطمی و علوی و محمدی است، وجود دارد.
وی ادامه داد: ما معتقدیم وقتی شهیدان ما که همیشه خود را شاگرد مکتب فاطمه می دانند امروز برای جامعه ما و جبهه مقاومت جنبه الگویی دارند ؛ چگونه فاطمه که پرچم دار این میدان است همانگونه که شوهرش ، فرزندانش و پدر بزرگوارش به عنوان الگوی جامعه اسلامی بودند نمی تواند الگو باشد.
عضو خبرگان رهبری ادامه داد: فاطمه زمانی که دختر است در کنار پدر یک الگوست،زمانی که همسر است در کنار شوهر الگو است، زمانی که مادر است در تربیت فرزندان الگو است، آن زمانی که در میدان جهاد حضور دارد برای زنان و مردان مجاهده الگو است.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه تصریح کرد: صدیقه طاهره درس اخلاق، اخلاص، ایمان، تقوا، دین خواهی و حرکت آفرینی را به همراه دارد، یعنی بعد از هزار و اندی سال پیام می دهد بانوان مسلمان که در هر نقطه ای از جهان هستند باید با تشکیل این نوع اتحادیه ها حرکتی تاثیرگذار درجامعه انجام دهند  تا دشمنان اسلام از این حرکت بترسند و دشمن را به عقب نشینی وادار کنند و آن چیزی را که به نام اسلام است را با زبان جهاد در جامعه تبیین کنند.
وی افزود: الگو بودن فاطمه زمان نمی شناسد. ما در برخی از مسائل مانند دعا و عبادت از حضرت فاطمه(س) الگو گیری مستقیم انجام می دهیم و در برخی دیگر مانند روح حرکت و رفتار فاطمه(س) الگوی غیر مستقیم می گیریم.
آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: امروز ما در دنیایی زندگی می کنیم که مدعیان دفاع از حقوق زنان بدترین برخورد را با زنان دارند . امروز به تعبیر رهبری این ها زنان را برای آمال و آرزوهای خود می خواهند نه بخاطر شخصیت و اعتبار و جایگاه زن.
وی گفت: امروز باید حقوق زنان از منظر فاطمه(س) و اهلبیت را به رخ دنیا و مدعیان حقوق زنان بکشیم و آن را در جامعه تبیین کنیم.


انتهای پیام/160


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/30910