printlogo


یحیی رضایت داد، او جای تمیروف را بگیرد
گزینه دوم خط حمله پرسپولیس؛ شیخ دیاباته
کد خبر: 35739
در شرایطی که پیش از این نیز بحث انتقال مهاجم اسبق استقلال به پرسپولیس شکل گرفته بود، اکنون یحیی با شرایط خاصی به این انتقال رضایت داده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، پرسپولیس برای تقویت خط حمله خود بعد از اینکه یورگن لوکادیا را جذب کرد، اکنون هدف دیگری را هم زیر نظر گرفته است؛ بازیکنی که پیش از این نیز موافقت اولیه خود را برای حضور در پرسپولیس اعلام کرده بود و اکنون همه چیز برای این انتقال فراهم به نظر می‌رسد.

در شرایطی که پیش از جذب مهاجم هلندی، بحث زیادی درباره انتقال شیخ دیاباته به پرسپولیس وجود داشت، یحیی گل محمدی با استناد به مصدومیت‌های این بازیکن که در آخرین فصل حضورش در لیگ برتر ایران و استقلال، مانع از تکرار آقای گلی و همچنین موفقیتش شده بود، با این انتقال مخالفت کرد. این در حالی است که عملکرد این مهاجم مالیایی در الغرافه باعث شده که هواداران پرسپولیس نیز بی‌میل به این چالش بزرگ نباشند.

یحیی اما بعد از آزمون و خطای چندباره در خط حمله پرسپولیس با جذب مهاجمان خارجی که از دوره درخشان تا برانکو و کالدرون و همچنین خودش بی‌نتیجه و ناکام مانده بود، این‌بار با وسواس ویژه‌ای به دنبال برترین گزینه بود تا موفقیت بزرگی را در فاز تهاجمی تیمش شاهد باشد. به همین منظور تا همین اواخر نسبت به این انتقال موضع منفی خود را نشان داد. با این حال بعد از انتقال قطعی یورگن لوکادیا که از نظر رزومه و کیفیت فنی با سابقه حضور در آیندهوون، برایتون و بوخوم مهاجمی در کلاس جهانی محسوب می‌شود و امکان موفقیت او در لیگ ایران قابل پیش‌بینی خواهد بود، اکنون به انتقال جدید نیز سیگنال مثبت داده است.

به نظر می‌رسد بحث درباره خروج نام شرزود تمیروف و جدایی این مهاجم ازبکستانی به مقصد تیمی دیگر در لیگ برتر ایران نیز به همین موضوع ارتباط داشته باشد. پرسپولیس در حال حاضر گئورگی گولسیانی و وحدت حنانوف را در خط دفاعی در اختیار دارد و یورگن لوکادیا و شرزود تمیروف نیز دو مهاجم دیگر خارجی این تیم محسوب می‌شوند. آنها برای جذب مهاجم خارجی جدید، نیازمند خروج یکی از این بازیکنان هستند که با توجه به ترافیک خط حمله، با حضور مهدی عبدی، یورگن لوکادیا و حامد پاکدل و مهاجم جدید احتمالی، قابل پیش‌بینی است که شرزود، نفر خروجی از این جمع باشد.

یحیی گل محمدی بعد از مخالفت‌‎هایی که در خصوص جدایی شرزود و جذب دیاباته داشت، اکنون موافقت خود را با این انتقال با "شرایط خاصی " به سود باشگاه اعلام کرده است. باید دید این درخواست به دست مدیران باشگاه و رضا درویش رسیده یا خیر و آنها چه زمانی برای این مهاجم مالیایی که پیش از این موافقت خود را برای پوشیدن پیراهن پرسپولیس اعلام کرده، اقدام خواهند کرد.
انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/35739