printlogo


علت ریجکت شدن الناز رکابی مشخص شد/ شبکه‌های معاند مردم ایران را تحریک می‌کنند
کد خبر: 40336
رییس فدراسیون کوهنوردی گفت: ما از رد شدن ویزای رکابی بی‌خبر بودیم و خودش گفت به دو دلیل این اتفاق افتاده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، رضا زارعی درباره آخرین شرایط فدراسیون کوهنوردی اظهار داشت: ما از حدود ۳ ماه قبل اردوهای خودمان را برای حضور در هانگژو استارت زده‌ایم و در این میان هم رضا علیپور به همراه میلاد علیپور پسرعمویش برای حضور در یک اردوی تمرینی به مدت ۳ هفته به روسیه رفتند و در آنجا تمرین داشتند. 

وی افزود: همچنین ۳ مرحله در بخش سرعت و بولدر در بخش آقایان و بانوان اردو تشکیل داده‌ایم و از اواخر هفته گذشته هم مرحله چهارم اردوی تیم ملی بانوان در تهران شروع شده است. فکر می‌کنم اردیبهشت ماه ترکیب نهایی تیم ملی برای هانگژو مشخص شود. طبق صحبتی که داشته‌ایم هشت نفر به چین می‌فرستیم و ۶ نفر در بخش سرعت و ۲ نفر هم در ماده کامباین که شانس بالایی برای کسب مدال داریم اعزام خواهیم داشت و شانس مدال هم داریم. در اردیبهشت سال آینده هم ماده سرعت جام جهانی برای کسب سهمیه المپیک شروع می‌شود و نفرات ما باید در این رویداد مهم شرکت کنند.

برای اجلاس جهانی به سنگاپور نمی‌روم

رییس فدراسیون کوهنوردی درباره اینکه شرایط فدراسیون از لحاظ مالی چطور است، گفت: پس‌انداز خوبی در دوران کرونا داشتیم که آن را برای تیم هزینه کردیم و آن را صرف اعزام یخ نوردی به کره جنوبی انجام دادیم. البته بازهم شرایط سختی برای انتخابی المپیک و آماده‌سازی هانگژو داریم و امیدوارم مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک پشتیبانی خوبی از ما داشته باشند تا برای آماده‌سازی تیم آن را هزینه کنیم. حتی برای اجلاس جهانی سنگاپور به دلیل هزینه‌های بالایش نمی‌رویم. واقعا از پس این مبالغ سنگین بر نمی‌آمدیم و اعزام خود من و مسئول روابط بین‌الملل فدراسیون مبلغی در حدود پنج هزار دلار می‌شد.

نفرات مازاد در فدراسیون می‌مانند

زارعی درباره اینکه آیا با کارمندی در این فدراسیون قطع همکاری کرده‌اند یا خیر، گفت: سعی می‌کنیم نفراتی که قرارداد نداشتند را با آن‌ها مدارا کنیم و همچنان به همکاری خودمان با آنها ادامه دهیم.

دادن مالیات ظلم بزرگ ورزش است

وی با اشاره به اینکه پرداخت مالیات ظلم بزرگی برای فدراسیون‌های ورزشی است، اظهار داشت: ما مالیات سال ۱۳۹۸ را با تخفیف‌هایی که داشتیم ۴۵۰ میلیون تومان پرداخت کردیم هر چند در چهار سال اخیر بزرگترین معضل ما همین پرداخت مالیات بوده است که تلاش کردیم آن را کاهش دهیم و حتی در این بین هم تخفیف‌هایی از دوستان گرفتیم. بدون شک اگر مسئولان وزارت ورزش و خود ما پیگیر نبودیم باید مبلغ بیشتری به آنها می‌دادیم. دادن مالیات ظلم بزرگ ورزش است، هر چند در عمل نیز خود دوستان واقعا فشارهای زیادی می‌آورند و اصلا با کسی مدارا و سازش ندارند.

ما از ریجکت شدن رکابی بی خبر بودیم

رییس فدراسیون کوهنوردی درباره اینکه چرا روادید رکابی برای حضور در انگلستان صادر نشد، عنوان کرد: الناز رکابی هفته گذشته برای مشخص شدن برنامه‌های خود برای سال آینده به فدراسیون آمد هر چند که مستقیم دعوتنامه برای خودش ارسال شده بود، اما پس از اطلاع یافتن برای گرفتن مجوز شورای برون مرزی او اقدام کردیم، اما وقت روادید و .. را خودش هماهنگ کرده بود و شخصا برای دریافت روادید اقدام کرده بود و ما دخل و تصرفی در آن نداشتیم. حتی ما از اینکه وی ریجکت شده بود بی خبر بودیم.

ویزای رکابی به دو دلیل صادر نشده است

زارعی تصریح کرد: علت ریجکت شدن را از او پرسیدم و ۲ مساله را برای ما عنوان کرد یک اینکه برادرش هم مانند وی درخواست روادید کرده بود و دیگری هم مربوط به این بود که در حساب شخصی خانم رکابی مبلغی در حدود ۳ هزار یورو وجود داشت و مسئولان سفارت به او گفته بودند این مبلغ چرا باید در حساب شما قرار داشته باشد؟

شبکه‌های معاند با اخبار دروغ دنبال تحریک مردم علیه ما هستند

وی درباره ایجاد حاشیه از طرف شبکه‌های معاند پس از ریجکت شدن رکابی اظهار داشت: این مساله به ما ارتباطی نداشت و در حیطه خود کمیته بین‌المللی المپیک و مسئولان فدراسیون جهانی کوهنوردی قرار داشت. برعکس فکر می‌کنم اگر خانم رکابی به انگلستان می‌رفت از حضورش در آنجا سوءاستفاده رسانه‌ای می‌کردند و باید بگویم این موضوع ماهیت کذب آن‌ها را می‌رساند زیرا با ذکر این مساله تنها در صدد تحریک مردم بر علیه ما هستند.

رکابی اگر مشورت می‌خواست به او راهنمایی می‌کردیم 

رییس فدراسیون کوهنوردی درباره مکاتبه‌اش با فدراسیون جهانی گفت: در هر صورت مکاتبه‌ای با مسئولان فدراسیون جهانی داشتیم و از آن‌ها خواهش کردیم تا در آینده دوباره به رکابی فرصت حضور بدهند. البته انتظار می‌رفت. اگر با ما مشورت می‌کرد به طور قطع او را راهنمایی می‌کردیم تا این فرصت طلایی برای حضور در آن اجلاس را از دست ندهد.
انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/40336