printlogo


اعتصاب بدموقع بازیکنان استقلال؛ شرایط آبی‌ها در سنگین‌ترین پرونده پیچیده شد
کد خبر: 40775
مدیران استقلال اخیرا موفق شده بودند مطالبات استراماچونی را تامین کنند اما یک اتفاق دوباره باعث شد تا پرداخت این بدهی به تاخیر بیفتد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، طی ماه‌های گذشته و از زمانی که علی فتح‌الله‌زاده به‌عنوان مدیرعامل استقلال انتخاب شده است، نه این چهره روزهای خوشی را سپری کرده و نه در این مدت به واسطه مطالبات میلیاردی طلبکاران خارجی و تهدیدهای موجود، هواداران استقلال آب خوش از گلوی‌شان پایین رفته است. این در حالی است که قرار است ظرف چند روز آینده و احتمالا در یکی از روزهای پایانی هفته، کمیته انضباطی فیفا یک بار دیگر تشکیل جلسه داده تا تبعات عدم تسویه‌حساب با سرمربی سابق ایتالیایی، برای استقلالی‌ها خطرناک‌تر از هر زمان دیگری باشد. 

نکته قابل توجه اینکه تیم مدیریتی استقلال در این مدت تلاش‌های زیادی را به خرج داده تا بتواند با تامین منابع مالی این غائله را هرچه سریع‌تر خاتمه بدهد اما نکته قابل توجه اینکه یک بار تمامی این مبلغ در زمان مدیریت فتح‌الله‌زاده تامین شد اما اعتصاب بدموقع استقلالی‌ها برای دریافت مطالبات‌شان پروژه تسویه‌حساب با استرا را باز هم نیمه کاره گذاشت.  طبق شنیده‌های حساب ۱۲۰ میلیاردی باشگاه استقلال حاصل از فروش سهام به هواداران که به‌عنوان ودیعه وام ۱۵۰ میلیاردی در زمان مدیریت آجورلو تامین شده بود، با مشکلات و مکافات زیادی به علی فتح‌الله‌زاده رسید اما از آنجایی که در آن زمان (حدود ۳ ماه پیش) این اتفاق مصادف شد با اعتصاب بازیکنان استقلال به سبب دیرکرد در پرداختی‌های آنها، از همین رو مدیریتی که به شرط تسویه‌حساب با استرا این ودیعه را آزاد کرده بود در منگنه قرار گرفته و مجبور شد تا این رقم را به جای استراماچونی به حساب بازیکنان استقلال واریز کند.  گفتنی است مبلغ ودیعه توسط بانکی که به استقلال وام داده بود در همان زمان مدیریت آجورلو، بلوکه شده و مسئولان این بانک به‌هیچ‌وجه حاضر نشده بودند تا رقم بلوکه شده را با سند ورزشگاه مرغوبکار جابه‌جا کنند. با این اوصاف اما با موافقت حمید سجادی وزیر ورزش و سازمان خصوصی‌سازی، این مبلغ آزاد شده و در ادامه نیز سرنوشتی بر سر آن آمد که ذکر شد تا پرونده استرا تا امروز باز بماند.  گفتنی است فتح‌الله‌زاده به وزیر قول داده بود تا مبلغ بدهی استراماچونی را از این پول پرداخت کرده و برای تامین قرارداد بازیکنان استقلال خودش اقدام لازم را به عمل بیاورد اما در این خصوص نیز شنیده می‌شود فتح‌الله‌زاده روی قول علی امیری که می‌تواند منابع مالی خوبی را به باشگاه تزریق کند و به همین شرط نیز قائم‌مقام شده بود، قول‌های مربوطه را به وزیر داد که درنهایت با بدقولی از سوی امیری، فتح‌الله‌زاده و سپس سجادی نزد مقامات بالادستی خود بدقول شدند. 
انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/40775