printlogo


مدیر حوزه‌های علمیه کشور:
حوزه علمیه باید رویکرد فضای مجازی را مورد توجه قرار دهد
کد خبر: 46250
مدیر حوزه‌های علمیه گفت: حوزه و دستگاه‌های حوزوی باید رویکرد فضای مجازی را به‌عنوان روح و جان‌مایه بسیاری از برنامه‌ها، موردتوجه قرار دهد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی « قم فردا » آیت‌الله علیرضا اعرافی روز شنبه در دیدار سید محمدامین آقامیری رئیس مرکز ملی فضای مجازی اظهار داشت: فضای مجازی عرصه بزرگ و حساسی است که انگیزه قوی و روحیه جهادی موجب می‌شود در این عرصه گام‌های مؤثری برداشته شود.
وی با بیان اینکه در عرصه فضای مجازی نیازمند نگاه کلان و آینده‌نگرانه هستیم، عنوان کرد: اگر این برنامه‌ریزی کلان وجود نداشته باشد، انسان در عرصه مدیریت دچار روزمرگی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه اسلام در هر موضوعی چهار نوع نگاه دارد، خاطرنشان کرد: این چهار نوع نگاه شامل نگاه فلسفی - کلامی، فقهی - حقوقی، اخلاقی - ارزشی و رویکرد کلان - ارزشی است.
مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه تولید محتوا باید در قالب این چهار نوع نگاه صورت بگیرد، تصریح کرد: حوزه و دستگاه‌های حوزوی باید به رویکرد فضای مجازی را به‌عنوان روح و جان‌مایه بسیاری از برنامه‌ها توجه کنند.
وی اضافه کرد: نظام کار حوزوی در فضای مجازی در کنار مسائل آموزشی، پژوهشی و تربیتی نیست، بلکه به‌عنوان روح باید در تمام بخش‌ها حاضر باشد.
اعرافی از منشور تحول حوزه یادکرد و گفت: یکی از بندهای این منشور بازنمایی تمام حوزه در فضای مجازی و تجلی حوزه، اندیشه دینی و معارف اسلامی به‌صورت تمام‌وکمال در رسانه و فضای مجازی است.
وی با اشاره به اینکه به این منظور نیازمند همکاری و هماهنگی هستیم، یادآور شد: نهادهای مختلف و متعددی می‌توانند در عرصه فضای مجازی و برای تجلی معارف ایرانی و اسلامی نقش‌آفرینی داشته باشند که باید هماهنگی لازم میان آن‌ها شکل بگیرد.
مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه برد گفتمانی انقلاب اسلامی بسیار فراتر از محور مقاومت است، ابراز کرد: محور مقاومت تنها تجلی بخشی از این برد گفتمانی است؛ چراکه در کشورها و قاره‌های مختلف گفتمان انقلاب اسلامی برد داشته است.
وی با اشاره به اینکه باید راهبری برای تمام این مخاطبین صورت بگیرد، بیان کرد: باید شاهد بازتولید محتواها به حداقل ۱۰ زبان زنده دنیا باشیم تا آفاق عالَمی در برنامه‌های ما دیده شود.
اعرافی با بیان اینکه در همکاری نهادهای حوزوی با مجموعه‌های مختلف الگوی مشخصی را داریم، اظهار داشت: این الگو شامل سه بخش تفاهم، دبیرخانه مشترک و برنامه پنج‌ساله مشترک است.
وی ادامه داد: از جمله این الگوها می‌توان به عقد تفاهم‌نامه مشترک با آموزش‌وپرورش اشاره کرد که یکی از برنامه‌های آن طرح امین است.
مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه در قالب این الگو می‌توان محورهای مختلفی را برای فعالیت تعریف کرد، مطرح کرد: مجموعه‌های مختلف حوزوی می‌توانند در این عرصه همکاری داشته باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکست رژیم و قبول آتش‌بس در غزه، گفت: پیوسته و همواره باید جنایت‌های اسرائیل غاصب را محکوم کرد.




انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/46250