printlogo


مدیرعامل شرکت آب‌ و فاضلاب قم:
خط انتقال آب ۸۰ روستای قم اصلاح و بازسازی شد
کد خبر: 46331
مدیرعامل شرکت آب‌ و فاضلاب قم گفت: سه هزار و ۵۰۰ متر از خط انتقال آب ۸۰ روستای این استان در قالب طرح جهاد آبرسانی، اصلاح، بازسازی و وارد مدار بهره‌برداری شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی « قم فردا » به نقل از روابط عموم شرکت آبفا قم، حسن بختیاری با اشاره به اقدامات انجام شده در شهرها و روستاهای تابعه استان به‌منظور پایداری آب در شبکه، بیان داشت: در همین راستا اصلاح بخشی از خط انتقال موسوم به ۸۰ روستا که تأمین آب روستاهای شهرستان کهک و بخش مرکزی قم را بر عهده دارد، در قالب طرح جهاد آبرسانی در دستور کار قرار گرفت.
وی با اشاره به فشار بالای آب در این خط انتقال و همچنین جنس لوله آن اظهار داشت: به همین علت سالانه شاهد حوادث زیادی بر روی این خط انتقال بودیم که رفع آن موجب قطع آب مناطقی می‌شد که از این خط لوله بهره‌مند می‌شدند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم خاطرنشان کرد: بر همین اساس و پس از مطالعات و ارائه طرح‌های لازم از سوی کارشناسان آبفای استان، اصلاح و بازسازی ۳ هزار و ۵۰۰ متر از این خط در قالب طرح جهاد آبرسانی توسط سازمان بسیج سازندگی استان قم به‌عنوان مجری طرح آغاز شد.
بختیاری با بیان اینکه این پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال و با استفاده از لوله‌های چدن به قطر ۶۰۰ میلی‌متر به انجام رسید، یادآور شد: هفته گذشته نیز با انجام وصلی‌های موردنیاز، این خط لوله وارد مدار بهره‌برداری شد.
وی با بیان اینکه با انجام اصلاح بر روی این خط لوله، شاهد پایداری آب در روستاهای شهرستان کهک و بخش مرکزی خواهیم بود، ابراز کرد: امیدواریم با اجرای پروژه‌های جهاد آبرسانی که اصلاح این خط انتقال یکی از آن‌ها بود، بتوانیم خدمات بهتری را به مردم عزیز استان قم ارائه دهیم.
شهر کهک در جنوب استان قم قرار دارد و فاصله آن تا شهر قم حدود ۳۰ کیلومتر است؛ شهرستان کهک از ۲ بخش مرکزی و فردو تشکیل شده ‌است.
بخش مرکزی قم با بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومترمربع دارای ۲ دهستان قنوات و قمرود است که جمعیتی حدود ۳۵ هزار نفر دارد.

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/46331