printlogo


رئیس پلیس راهور قم مطرح کرد:
مهلت ۱۵ روزه برای ترخیص خودرو و موتورسیکلت‌های توقیفی
کد خبر: 46389
رئیس پلیس راهور قم گفت: مالکان خودرو و موتورسیکلت‌های توقیف شده تا پایان سال ۱۴۰۱ درصورتی‌که تا ۱۵ روز آینده جهت ترخیص وسایل نقلیه خود اقدام نکنند؛ وسیله نقلیه آنان بلاصاحب محسوب می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»  غلامرضا صدفی با بیان اینکه مالکان خودروهای رسوبی سریع‌تر نسبت به ترخیص وسایل نقلیه خود اقدام کنند، افزود: این خودروها درصورتی‌که تا ۱۵ روز آینده نسبت به ترخیص آنها توسط مالکان اقدامی صورت نگیرد برابر قانون به فروش رسیده یا اوراق می‌شود.

 وی ادامه داد: هر خودرو که بیش از یک سال در پارکینگ بدون مراجعه مالکان آن بماند خودروی رسوبی محسوب می‌شود؛ هم اینک برخی از خودروهای موجود در پارکینگ‌های پلیس قم بیش از ۱۰ سال است که رها شده‌اند.

 صدفی خاطرنشان کرد: همچنین موتورسیکلت‌هایی که تا پایان سال ۱۴۰۱ در پارکینگ‌های پلیس راهور بدون پیگیری و مراجعه مالکان توقیف شده‌اند نیز، رسوبی به شمار می‌روند که لازم است مالکان آنها زودتر نسبت به تعیین تکلیف آنها اقدام کنند.

 وی تأکید کرد: وجود برخی از مشکلات قضایی و نقص در اسناد و مدارک از عوامل مهمی است که مالکان را در خصوص ترخیص وسایل دچار بی‌میلی می‌کند.

 رئیس پلیس راهور قم، بیان داشت: بسیاری از این موانع در صورت مراجعه مالکان به پلیس راهور در کمتر از ۴ روز قابل‌حل شدن است و افراد می‌توانند بدون پیچیدگی وسایل نقلیه خود را ترخیص کنند.

وی اظهار داشت: در خصوص جرایم نیز، امکان تقسیط آن تا یک سال امکان‌پذیر است و کمیسیون ماده پنج نیز تسهیلاتی برای این قبیل افراد می‌تواند در نظر بگیرد تا روند ترخیص موتورسیکلت و خودروهای رسوبی به‌راحتی انجام بگیرد.انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/46389