printlogo


رئیس دانشگاه قم:
۶۰۰ مرکز آموزشی و پژوهشی در قم فعالیت دارند
کد خبر: 46425
رئیس دانشگاه قم با بیان اینکه ۶۰۰ مرکز پژوهشی، دانشگاهی و آموزش عالی در استان قم مشغول به فعالیت هستند افزود: بیشترین تولیدات علمی در بخش علوم‌انسانی و اسلامی در قم صورت می‌پذیرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد حسین شریفی عصر سه‌شنبه در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان قم که در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد اظهار کرد: استان قم ظرفیت‌های پژوهشی بسیار خوبی در اختیار دارد و در کشور هیچ شهری همانند شهر قم، این تعداد مراکز آموزشی و پژوهشگاه ندارد.
حجت‌الاسلام شریفی با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر ۶۰۰ مرکز پژوهشی و دانشگاهی و آموزش عالی در استان قم مشغول به فعالیت هستند افزود: بیشترین تولیدات در بخش علوم‌انسانی و اسلامی در شهر قم صورت می‌پذیرد که البته انتظار آن است که در عرصه بین‌الملل نیز فعالیت بیشتری داشته باشد.
رئیس دانشگاه قم با بیان اینکه بستر لازم در راستای تبدیل‌شدن ایران به مرجعیت علمی در عرصه بین‌الملل در رشته علوم‌انسانی و اسلامی وجود دارد گفت: وزارت علوم ساختارها و سخت‌افزارهای موردنیاز برای تحقق این امر را فراهم کرده است.
وی ادامه داد: رسیدن به مرجعیت علمی در جهان نیازمند ورود به نمایه نشریه‌هایی است که حرفی برای گفتن دارند.
حجت‌الاسلام شریفی اضافه کرد: جهاد مرجعیت علمی زبان فارسی در امر پژوهش در دولت سیزدهم شروع شده است و امروز یکی از چند نشریه نمایه شده به زبان فارسی در پایگاه‌های بین‌المللی مربوط به دانشگاه قم است که ۲ نشریه دیگر نیز این امتیاز را کسب خواهند کرد.
وی عنوان کرد: رسیدن به مرجعیت علمی منافاتی با انجام طرح‌های پژوهشی برای حل مسائل داخلی کشور ندارد چرا که برخی از مسائل برای همگان چه در داخل و چه خارج از کشور دارای اهمیت است.
رئیس دانشگاه قم افزود: حل مسائل امروز و آینده کشور از مسیر پژوهش با رسیدن به مرجعیت علمی منافاتی ندارد که این دو از اهداف امر پژوهش است و در دو دهه اخیر کارهای بسیار بزرگ و چشمگیری در کشور صورت‌گرفته است.
انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/46425