printlogo


مدیرکل ورزش و جوانان قم:
۳۰ جوان برتر استان قم در هفته جوان تجلیل می‌شوند
کد خبر: 47635
مدیرکل ورزش و جوانان قم گفت: ۳۰ جوان برتر در رشته‌های علمی، ورزشی، فرهنگی، اقتصادی، کارآفرینی و هنری امسال در هفته جوان در این استان تجلیل می‌شوند و داوری‌ها اکنون در حال انجام است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» ابراهیم سانی‌خانی در نشست خبری هفته جوان ۱۴۰۲ در محل معاونت جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان قم اظهار داشت: جشن بزرگی به مناسبت هفته جوان یکم اسفندماه در مجموعه خانه مهندس قم با حضور ۱۱ هزار نفر از جوانان برگزار و ۳۰ جوان برتر استان، در این جشن تجلیل می‌شوند.

 وی ادامه داد: رویکرد امسال در زمینه جشن جوانان این است که خود آنان برگزاری جشن را پیگیری کرده و اجرا می‌کنند و اداره‌کل ورزش و جوانان فقط پشتیبانی مادی و معنوی را انجام می‌دهد و گروه‌های مردمی و جهادی پای‌کار هستند.

 وی بیان کرد: در حاشیه برگزاری جشن بزرگ هفته جوان در استان قم، برنامه‌های مشاوره ازدواج، روان‌شناسی، اقتصادی و کار و اشتغال ارائه می‌شود.

 سانی‌خانی افزود: چهارم اسفندماه نیز جشن دیگری با عنوان "جوان انقلابی، استکبارستیزی و عزت ملی" را ساماندهی کرده‌ایم که در ورزشگاه شهید حیدریان قم برگزار خواهد شد.

 وی عنوان کرد: شعار هفته جوان "جوان ایرانی، پرچم‌دار عزت و پیشرفت" برگرفته از بیانیه گام دوم انقلاب است و امسال جوانان و تشکل‌های آنان برنامه‌های هفته جوان را پیگیری می‌کنند.

 وی با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته جوان از ۳۰ بهمن در استان قم آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه پیدا می‌کند گفت: در این هفته برگزاری نشست‌های گفت‌وگوی جوانان و پاتوق‌های فرهنگی در نقاط مختلف استان را خواهیم داشت و غبارروبی گلزار شهدای جنگ تحمیلی و مدافع حرم ترتیب خواهد یافت.

 سانی‌خانی ابراز داشت: برگزاری برنامه ویژه دانش‌بنیان‌ها با همکاری دانشگاه‌های استان، برگزاری اردوهای روایت پیشرفت، برنامه پاک‌سازی طبیعت و محیط‌زیست، برگزاری کارگاه‌های خلاقیت و نوآوری، برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی جوانان با مسئولان استانی، برپایی ایستگاه‌های فرهنگی و مشاوره جوانان و خانواده در مسیر مسجد مقدس جمکران در روز نیمه شعبان و برگزاری جشن ازدواج از دیگر برنامه‌های هفته جوان در قم است.

 ۸۲ درصد تعهد پرداخت وام ازدواج استان قم انجام شده است

 مدیرکل ورزش و جوانان قم افزود: تا آخر دی‌ماه امسال، ۸۲ درصد از کل وام‌های مرتبط با حوزه ازدواج جوانان پرداخت شده و صف انتظار برخی مرتبط با حوزه ضمانت آنهاست.

 وی ادامه داد: برخی بانک‌ها تعامل خوبی برای پرداخت وام ازدواج نداشته‌اند و ۱۰ هزار و ۵۹۸ فقره وام ازدواج تا پایان دی‌ماه در استان قم اخذ شده است.

 وی بیان کرد: ۲ هزار و ۶۱۳ فقره وام ازدواج اکنون در قم در صف انتظار است و این استان اکنون در پرداخت وام، رتبه هشتم کشور را دارد.

 سانی‌خانی افزود: برخی بانک‌های خصوصی تعامل خوبی برای پرداخت وام ازدواج نداشته‌اند و موضوع با تصمیم‌گیری در ستاد ساماندهی امور جوانان استان قم در دست پیگیری است.
انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/47635