printlogo


نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت:
برائت از دشمنان اسلام مهمترین رسالت حجاج است
کد خبر: 48839
نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت، برائت از دشمنان اسلام به‌ویژه رژیم غاصب صهیونیستی را مهم‌ترین رسالت حجاج بیت‌الله الحرام در مناسک حج ابراهیمی امسال دانست.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه قم افزود: مصیبت‌های جامعه اسلامی برای این است که مسلمانان به فرمان‌ها و گفته‌های رهبران دینی کمتر توجه می‌کنند.

 وی با یادآوری سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه حج امسال حج برائت است خاطرنشان کرد: اگر کشورهای اسلامی به موضوع برائت توجه بیشتری داشتند، اکنون شاهد حضور رژیم کودکش اسرائیل در منطقه نبودیم.

 وی اضافه کرد: بی‌توجهی و سرپیچی اُمت اسلامی به فرمان‌ها و دستورهای رهبران دینی باعث شده تا رژیم صهیونیستی همچنان در منطقه باقی بماند.

 سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: در برخی بلاد و سرزمین‌ها، مسلمانان فقط یک اسم اسلام دارند و هیچ یک از آداب و برنامه‌های دینی را انجام نمی‌دهند.

 ۵۱ کانون خدمت رضوی در قم فعال است

 مدیر کانون‌های خدمت رضوی قم نیز به‌عنوان دیگر سخنران پیش خطبه نمازجمعه قم با اشاره به این که ۵۱ کانون خدمت رضوی در قم فعال است گفت: سه هزار و ۵۰۰ تَن تحت نام خادم‌یار رضوی در این کانون‌ها عضو هستند و خدمت به مردم به‌خصوص محرومان و مستضعفان را از وظایف خود می‌دانند.

 حجت‌الاسلام سید باقر تکیه‌ای خدمت به مردم را سیره امام رضا (ع) دانست و گفت: خادم‌یاران رضوی تلاش می‌کنند تا این سیره حضرت را الگوی جامعه قرار دهند.

 وی با بیان این نکته که درب‌های خدمت به امام رضا مقابل همه گشوده شده است اظهار کرد: همه خادم‌الرضا هستند و کسانی که علاقه دارند به این شبکه نورانی بپیوندند، راهکار و فرصت لازم فراهم است.

 مدیر کانون‌های خدمت رضوی قم همچنین وجود ۲۰ عرصه خدمتی در این کانون‌ها را مورد اشاره قرارداد و گفت: در مجموع ۱۵۰ نوع خدمت مختلف مانند سلامت و پزشکی، بانوان، ایثار و شهادت، تعلیم‌وتربیت، حقوقی، زیارت و تبلیغ دینی از سوی این کانون‌ها صورت می‌گیرد.

 وی اضافه کرد: دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی از سال ۱۳۹۶ در قم فعال شده است.

 تکیه‌ای با اشاره به برگزاری ۷۶ برنامه متنوع توسط کانون‌های خدمت امام رضا در ایام فرخنده دهه کرامت، اعزام گروهی از زائران به کربلا معلی را از جمله این برنامه‌ها ذکر کرد و یادآور شد: ماهیانه یک کاروان از قم عازم حرم حضرت رضا می‌شود.
انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/48839