printlogo


ظرفیت‌ نهادهای مردمی در نیمه شعبان فعال شود
ظرفیت‌ نهادهای مردمی در نیمه شعبان فعال شود
کد خبر: 30843
استاندار قم با تاکید بر این که ظرفیت‌ نهادهای مردمی در میزبانی از زائران نیمه شعبان به کار گرفته شود، گفت: مردم نقش اصلی در گرامیداشت مراسم آیینی را دارند و باید یک فراخوان جهت جذب شهروندان برای میزبانی و خدمت به زائران نیمه شعبان آماده شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سیدمحمدتقی شاهچراغی روز سه شنبه در جلسه ستاد تسهیلات زائران ویژه نیمه شعبان که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری، استفاده از ظرفیت مساجد، حسینیه ها و مدارس برای اسکان زائرین در نیمه شعبان را خواستار شد و افزود: باید سازوکارهای لازم و نیز پیوست اطلاع رسانی برای ارائه خدمات با محوریت مردم به زائرین فراهم شود.

شاهچراغی با تاکید بر فعال شدن کمیته های ذیل ستاد تسهیلات زائرین گفت: تامین نیازمندی های عمومی مردم برای شب نیمه شعبان نیز باید اندیشیده شود.

وی بیان کرد: در سطح ملی نیز باید از امکانات و اعتبارات کارگروه ملی زیارت جهت تامین زیرساخت های خدمت به زائرین بهره گرفته شود.

شاهچراغی توجه به مباحث فرهنگی در ایام نیمه شعبان را نیز ضروری دانست و تصریح کرد: بحث فرزندآوری، حجاب و عفاف و سوغات زائر از جمله مباحثی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.

استاندار قم همچنین با تاکید بر توسعه امکانات زیرساختی قم در راستای جذب زائران اظهار کرد: تقویت زیرساخت های مسجد مقدس جمکران بر اساس چشم انداز افزایش تعداد زائران در بلند مدت باید مورد توجه قرار بگیرد.
انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/30843