printlogo


برگزاری هشت اجلاسیه در کنگره ملی شهدای استان قم
 برگزاری هشت اجلاسیه در کنگره ملی شهدای استان قم
کد خبر: 35309
رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم، ضمن تشریح برنامه‌های کنگره ۶۰۹۰ شهید استان از برپایی ویژه برنامه «فصل شیدایی» در مهرماه و برگزاری هشت اجلاسیه با عناوین مختلف در آبان‌ماه سال جاری خبرداد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، علی‌اکبر خوش‌گفتار مقدم  امروز در نشست هم‌اندیشی مسئولان کنگره ملی شهدای استان قم با مدیران رسانه‌ها که در سالن کنفرانس شهید جمکرانی خانه معلم قم برگزار شد، تصریح کرد: دشمن به دنبال این است که اندیشه‌های ملت را بلغزاند و در ارزش‌های انقلابی و دینی ما شک و تردید ایجاد کند.

وی در خصوص نقش رسانه‌ها در کنگره ملی شهدای استان بیان کرد: الحمدلله رسانه‌های استان قم در بحث ایثار و شهادت به صورت موفق پیش می‌روند اما نقش محوری رسانه‌ها این است که با انتقال پیام شهدا به صورت شیوا و بیانی هنری، تأثیرگذاری ذهنی که دشمن می‌خواهد ایجاد کند را خنثی کنند و اندیشه درست اسلامی و انقلابی را تبیین کرده و انعکاس دهند.

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم با تاکید بر اینکه رسانه‌ها حرف اول را در تبیین اندیشه‌های انقلاب اسلامی می‌زنند، مطرح کرد: اصحاب رسانه توجه کنند که این عمل و انتقال پیام و سیره زندگانی شهدا بایستی به موقع، برنامه‌ریزی شده و با زبان هنر و جذاب صورت گرفته شود.

وی در رابطه با فعالیت‌های انجام شده توسط کنگره ملی ۶۰۹۰ شهید استان قم، ابراز کرد: تولید کتاب، اولین محور برنامه‌ها است که با همکاری انتشارات کتاب جمکران قرار است ۵۰ جلد کتاب با محوریت شهدای استان به چاپ برسد که تا کنون ۶ جلد از این کتاب‌ها چاپ و رونمایی شده‌اند.

خوش‌گفتار مقدم بیان کرد: تهیه و تولید دو فیلم سینمایی، دو مستند ۲۶ قسمتی و ۱۰ قسمتی از زندگی شهید زین‌الدین، تولید ۶۰ مستند از فرماندهان شهید استان قم، تئاتر شهدای قم، برگزاری جشنواره نمایشنامه‌نویسی و... دیگر برنامه‌های کنگره است.

وی ادامه داد: از سایر فعالیت‌های مهمی که توسط کنگره در حال انجام است و ادامه دارد می‌توان به تولید سمفونی شهدای استان قم، یادواره‌های شهدا، دیدار و تکریم خانواده‌های شهدا، فضاسازی محیطی شهر، فعالیت تولیدی شهدایی در فضای مجازی و جمع‌آوری اسناد و تصاویر مربوط به شهدا اشاره کرد.

رئیس ستاد کنگره شهدای قم اظهار کرد: برپایی ویژه برنامه «فصل شیدایی» که ترکیبی از سینما و نمایش است، به مدت حداقل دو هفته از ابتدای هفته دفاع مقدس در مهرماه با همکاری سازمان هنری اوج نیز از برنامه‌های فاخری است که در راستای برگزاری کنگره انجام خواهد شد.

وی گفت: ارتش استان قم پنج یادواره تا آبان‌ماه و پیش از اجلاسیه کنگره برگزار می‌کند که تا کنون یادواره شهدای ستاد، نیروی هوایی و نیروی زمینی آن صورت گرفته و دو یادواره دیگر نیز برگزار خواهد شد.

خوش‌گفتار مقدم با تاکید بر اینکه کنگره ملی شهدای استان قم هشت اجلاسیه در آبان‌ماه برگزار خواهد کرد، مطرح کرد: عناوین این اجلاسیه‌ها به ترتیب شهدای نیروی انتظامی (فراجا)، شهدای ارتش، شهدای نهضت جهانی اسلام و بین‌الملل، شهدای بانوان، اجلاسیه جوانان، سنگر سازان بی‌سنگر، شهدای اصناف و اجلاسیه پایانی با محوریت ۶۰۹۰ شهید استان قم است.

همچنین در ادامه این نشست مدیران خبرگزاری‌ها، مطبوعات و پایگاه‌های خبری استان قم، به بیان پیشنهادات و نقطه‌نظراتی در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر کنگره ۶۰۹۰ شهید استان و انعکاس و اطلاع‌رسانی گسترده‌تر در این زمینه پرداختند.

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/35309