printlogo


تولیت حرم مطهر بانوی کرامت:
بریدن دست متجاوزین از سرزمین‌های اسلامی قطعی است
 بریدن دست متجاوزین از سرزمین‌های اسلامی قطعی است
کد خبر: 45362
تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه دشمنی دشمنان به‌خاطر باورهای ما است، گفت: مقاومت در برابر دشمن و بریدن دست متجاوزین از سرزمین‌های مسلمانان از جمله باورهایی است که ما آن را دنبال می‌کنیم.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در دیدار سیدصادق میره‌ای مدیرکل بهزیستی استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با گرامی داشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: هجمه‌ای که در دفاع مقدس به ایران شد به‌خاطر دشمنی با انقلاب، نظام اسلامی و باورهای ما بود و جوان‌های ما با تقدیم جان خود در راه خدا با دست‌خالی از این باورها که در نظام اسلامی متجلی شده بود دفاع کردند.
وی با بیان اینکه امروز نیز دشمنی دشمنان به‌خاطر باورهای ما است، گفت: مقاومت در برابر دشمن و بریدن دست متجاوزین از سرزمین‌های مسلمانان از جمله باورهایی است که ما آن را نه‌تنها در کشور خود بلکه در کشورهای مسلمان دیگر نیز دنبال می‌کنیم و اگر روزی باتکیه‌بر این باورها و با دست‌خالی مقابل دشمن موفق شدیم امروز که اروپایی‌ها برای خرید تجهیزات ما در نوبت هستند به‌طریق‌اولی موفق خواهیم شد.
تولیت حرم مطهر بانوی کرامت در ادامه با اشاره به سالروز شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام گفت: شیعه همواره مخالفان و معاندان زیادی داشته و امام حسن عسکری علیه‌السلام چون آخرین امامی بودند که در جامعه حاضر می‌شدند باید شیعه را برای دوران غیبت آماده می‌کردند؛ ازاین‌رو برای ماندگاری شیعه تلاش‌های زیادی کردند.
وی با بیان اینکه بهزیستی از افتخارات نظام ما است، گفت: در نگاه دینی معلولان جزئی از جامعه هستند که نباید جدا و ازکارافتاده تلقی شوند؛ بلکه باید موردتوجه و احترام باشند و در جامعه تکریم شوند.
تولیت حرم مطهر بانوی کرامت افزود: در روایات آثار زیادی برای نگهداری والدین سالمند بیان شده است؛ بنابراین حتی‌المقدور باید خود مردم متکفل نگهداری از سالمندان و معلولان شوند و حمایت‌های مادی نهادهای حمایتی نیز باید در اختیار خانواده‌ها قرار گیرد.
وی توجه به معلولان را یک نگاه انسانی و فرادینی دانست و گفت: درصورتی‌که حمایت‌های کافی از معلولان انجام شود استعدادهای پنهان آنها شکوفا می‌شود و فواید آن به جامعه باز خواهد گشت.انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/45362