printlogo


مدیرکل صمت قم:
صنعت چاپ و بسته‌بندی در قم پیشتاز است
صنعت چاپ و بسته‌بندی در قم پیشتاز است
کد خبر: 46358
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت قم گفت: باتوجه‌به موقعیت خاص فرهنگی این استان به‌خصوص در حوزه انتشار کتاب، صنعت چاپ و بسته‌بندی در قم سابقه‌ای طولانی داشته و از صنایع پیشتاز به شمار می‌آید.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، اکبر ابدالی گفت: در حال حاضر نیز فعالان صنعت چاپ استان با استفاده از دانش روز و تجهیزات پیشرفته، توسعه فعالیت‌های خود را در حوزه‌های مختلف به‌خصوص در بخش بسته‌بندی دنبال می‌کنند.
وی افزود: ما در قم زیرساخت‌های خوبی برای گسترش صنعت و چاپ و نشر داریم و از جمله راهبردهای اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان، حمایت از فعالان این صنعت برای توسعه آن است، چرا که صنعت چاپ و بسته‌بندی در کنار مزایای اقتصادی با فضای فرهنگی قم نیز قرابت دارد.
وی ادامه داد: توسعه صنعت چاپ و بسته‌بندی در قم علاوه بر تأثیر بسیار مثبتی که در زمینه افزایش کمی و کیفی انتشار کتاب و دیگر محصولات مکتوب ایفا می‌کند، نقش مهمی نیز در تأمین نیاز صنایع مختلف استان و کشور در خصوص تولید بسته‌بندی‌های متنوع و جذاب برای محصولاتشان دارد.
به گفته مسئولان حوزه صنعت استان، توسعه صنعت چاپ ‌و بسته‌بندی مبتنی بر ارزش‌های ایرانی و اسلامی و مطابق ارزش‌های فرهنگی قم است و از حضور هرچه بیشتر سرمایه‌گذاران در این بخش برای راه‌اندازی واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی استقبال می‌شود.
قم جزء سه استان برتر کشور در صنعت چاپ است و در این زمینه ظرفیت‌های قابل‌توجهی برای پاسخگویی به نیاز بازارهای داخلی و بین‌المللی دارد.
در حال حاضر ۴۰۰ واحد زیر نظر اتحادیه چاپخانه‌داران استان به فعالیت می‌پردازند که در همین رابطه برای چهارهزار نفر به‌صورت مستقیم شغل ایجاد شده است، این در حالی است که با تکمیل ظرفیت‌های این صنعت، سهم اشتغال آن به نحو چشمگیری افزایش می‌یابد.
بر اساس نیاز بازار، صنعت چاپ استان در کنار فعالیت در زمینه نشر، ورود خوبی به عرصه بسته‌بندی محصولات داشته‌ و از این طریق توانسته بخشی از طرفیت آزاد خود را، وارد مدار تولید کند.
در بخش صنعت، قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.
انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/46358