printlogo


ایران‌ایر:
لغو پروازهای حج عمره ارتباطی به ما ندارد
لغو پروازهای حج عمره ارتباطی به ما ندارد
کد خبر: 47631
در حالی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت از لغو پروازهای حج به دلیل عدم صدور مجوز پروازها خبر داده که ایران‌ایر اعلام کرد: زمانی مجوز پرواز حج صادر می‌شود که تمام هماهنگی‌ها توسط سازمان حج انجام شده باشد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت در خصوص عدم صدور مجوز پروازهای حج عمره از سوی عربستان اعلام کرد: «هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران‌ایر) از ابتدا تمام هماهنگی‌های لازم را برای انجام پروازهای عمره انجام داده است. عدم صدور مجوز ارتباطی با ایران‌ایر ندارد و مربوط به عدم صدور مجوز انجام حج عمره از سوی دولت عربستان است.

 باید به این مسئله توجه شود، زمانی عربستان مجوز پروازهای حج را صادر می‌کند که قبل از آن سازمان حج و زیارت تمام هماهنگی‌های لازم برای انجام این فریضه الهی را انجام داده باشد. در واقع مجوز پروازهای حج مرحله آخر است که در صورت قطعی بودن هماهنگی‌ها توسط سازمان حج و زیارت با عربستان سعودی صادر می‌شود.»

 به گزارش تسنیم، غلامرضا رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت درباره آخرین وضعیت اعزام زائران عمره به سرزمین وحی گفته بود: صدور مجوز ورود هواپیماهای ایران‌ایر به عربستان با تأخیر مواجه شد و هنوز هم مشخص نیست که این مجوز چه زمانی صادر می‌شود؛ بنابراین باتوجه‌به طولانی‌شدن این روند و برای‌آنکه بیش از این شرمنده متقاضیان نباشیم و ارزش پول آن‌ها کاهش پیدا نکند سازمان حج و زیارت تصمیم گرفت وجوه واریزی آن‌ها را به حسابشان بازگرداند.

 وی افزود: به‌محض این‌که طرف سعودی مجوز ورود هواپیماهای ایران را صادر کند، روند ثبت‌نام عمره‌گزاران و تعیین کاروان آن‌ها مجدداً آغاز خواهد شد؛ طبیعتاً افرادی که ثبت‌نام کرده بودند در اولویت اعزام خواهند بود.
انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/47631