printlogo


مدیرکل راه و شهرسازی قم:
اهدای هفت هزار و ۹۴۱ زمین جوانی در قم نهایی شد
اهدای هفت هزار و ۹۴۱ زمین جوانی در قم نهایی شد
کد خبر: 47641
مدیرکل راه و شهرسازی قم با اشاره به اجرای قانون جوانی جمعیت، گفت: در همین راستا در استان تاکنون اهدای زمین به هفت هزار و ۹۴۱ نفر تأیید نهایی شده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، حسین زنجیرانی فراهانی افزود: ‌ تمامی خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر زیر ۲۰ سال در سطح استان قم مشمول این طرح می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: در قالب این طرح در مجموع ۱۱ هزار و ۹۱۵ نفر ثبت‌نام کردند که هفت هزار و ۹۴۱ نفر تأیید نهایی شده است.
زنجیرانی با اشاره به ادامه روند پایش متقاضیان قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، ابراز داشت: هم‌اینک برای ۲۹۰ مورد از این متقاضیان تأمین و تخصیص پروژه صورت‌گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین تأیید نهایی تمامی متقاضیان متأهل تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی استان قم، تخصیص پروژه شده‌اند.
علاوه بر سایت‌های ۵۶۰ هکتاری، ۲۲.۲۷ و ۱۷ هکتاری در پردیسان که به‌صورت آپارتمانی در طرح نهضت ملی مسکن در حال احداث است، خانه‌های مسکونی در سایت‌های طایقان و پرنیان، قنوات و برخی از شهرهای اقماری به‌صورت یک‌طبقه آماده‌سازی خواهد شد.
بر اساس گزارش سامانه نهضت ملی مسکن در استان قم ۱۵۸ هزار نفر در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد حدود ۸۵ هزار نفر حائز شرایط شناخته شدند. برنامه چهار‌ساله قم احداث ۶۳ هزار واحد است که تاکنون برای بیش از ۴۴ هزار متقاضی تخصیص پروژه انجام شده است.
شهرک پرنیان به مساحت ۹۵۰ هکتار در فاصله ۲۱ کیلومتری پردیسان قم در محدوده روستای قلعه چم قرار دارد و به‌عنوان سایت جدید نهضت ملی مسکن ساخت خانه‌های ویلایی در آن آغاز شده است.
در این سایت، ساخت خانه‌های یک‌طبقه حیاط‌دار ۳۰۰ مترمربعی در طرح نهضت ملی و ۲۰۰ مترمربعی برای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پیش‌بینی شده است. در فاز نخست این شهرک هفت هزار و ۵۰۰ واحد ویلایی احداث می‌شود.
شهرک پرنیان ظرفیت ۴۰ هزار واحد مسکونی را در خود دارد که در گام نخست در سه‌فاز ۱۷۰.۳۶۰ و ۴۱۵ هکتاری اجرایی خواهد شد که در فاز اول آن به مساحت حدود ۱۷۰ هکتار طراحی و اجرا می‌شود.
همچنین سایت طایقان در فاصله هفت‌کیلومتری شهر پردیسان قم و نزدیکی روستای طایقان قرار دارد.
روستای طایقان در بخش سلفچگان قرار دارد؛ ۱۸ کیلومتر با قم فاصله دارد و در جنوب غربی استان می‌باشد.
متراژ زمین هر واحد در سایت طایقان ۱۶۰ تا ۱۸۰ متر و زیربنای هر واحد نیز بین ۹۰ تا ۱۱۰ مترمربع در نظر گرفته شده است.
همچنین بر اساس آخرین گزارش‌گیری از سامانه نهضت ملی مسکن، در شهر سلفچگان حدود سه هزار و ۸۰۰ متقاضی اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد، بالغ بر یک هزار و ۸۰۰ متقاضی حائز شرایط شناخته شده‌اند. متراژ واحدهای مسکونی ۲۰۰ متر که ۸۰ تا ۱۰۰ متر آن را بنای ساختمان تشکیل می‌دهد.
سلفچگان به مرکزیت شهر سلفچگان یکی از بخش‌های قم است و دارای یک نقطه شهری و ۴۰ روستا می‌باشد. این بخش بالغ بر ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد که سه هزار نفر آن در شهر زندگی می‌کنند. سلفچگان در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی قم قرار دارد.
سایت نهضت ملی مسکن اسلام‌آباد قنوات نیز واقع در هفت‌کیلومتری شهر قم، بین مبارک آباد و شهر قنوات قرار دارد و مساحت آن ۵۴۵ هکتار است.
در این سایت بالغ بر هفت هزار و ۲۰۰ قطعه زمین مسکونی برای ساخت مسکن طراحی شده است و واحدهای مسکونی به‌مرور به‌صورت ساخت اسکلت و سفت‌کاری و یا واگذاری زمین انفرادی به متقاضیان اختصاص می‌یابد. قطعات زمین‌های سایت اسلام‌آباد قنوات به‌صورت یک‌طبقه حیاط‌دار ۲۰۰ متری طراحی شده است.
انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/47641