printlogo


مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم:
صنعت مبلمان قم نیاز به برندسازی بیشتر دارد
صنعت مبلمان قم نیاز به برندسازی بیشتر دارد
کد خبر: 48838
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم گفت: صنعت مبلمان این استان نیاز به برندسازی و معرفی هرچه بیشتر دارد که در این راستا آمادگی داریم تا با همکاری واحدهای تولیدی به ارتقا جایگاه این صنعت کمک کنیم.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» وحید آشتیانی با اشاره به سهم و جایگاه بسیار بالای صنعت مبلمان استان در تولیدات کشور، بیان کرد: علی‌رغم جایگاه بسیار خوب مبلمان و منبت قم در بازار فروش پایتخت و سایر استان‌های کشور، هنوز نام و برند صنایع مبل این ستان جایگاه واقعی خود را در ذهن مشتریان پیدا نکرده است.

 وی گفت: در همین راستا، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود طالبی مدیرکل بازرسی استان از واحدهای تولیدی نمونه این صنعت در شهرک صنعتی تخصصی ثامن بازدید شد و در جلسه صمیمی با این صنعتگران، موانع و مشکلات اصلی بر سر معرفی و برندسازی این هنر صنعت مطرح و راهکارهای اجرایی برای آنها مصوب گردید.

 وی ادامه داد: از مصوبات این جلسه تشکیل کارگروه تخصصی صنعت مبلمان برای ایجاد اتاق فکر برای ارائه راهکارهای اجرایی و برداشته‌شدن موانع برندسازی صنعت مبل استان و همچنین اختصاص فضاهای تبلیغاتی و تسهیل راه‌های دسترسی به شهرک صنعتی ثامن بوده است.

 آشتیانی بیان داشت: امیدواریم حال که بخش دولتی با تمامی قوا پای‌کار آمده است، بخش تولیدی نیز با همکاری مناسب خود در قالب یک کارگروهی و تیمی، تمام توان خود را برای معرفی تولیدات خود در بازارهای داخلی و خارجی صرف نماید تا در پایان سال بتوانیم گام مثبتی در تحقق شعار سال برداشته باشیم.

 شهرک صنعتی قنوات (ثامن‌الائمه) قم، اولین شهرک صنعتی تخصصی صنفی چوب و مبلمان (درودگران) واقع در کیلومتر سه اتوبان قم - گرمسار از سال ۸۸ عملیات اجرایی و عمرانی آن در ۱۴۰ هکتار زمین آغاز گردید. از اوایل سال ۹۰ بهره‌برداری از این شهرک آغاز و هم اکنون بیش از ۵۳۰ قرارداد با متقاضیان و سرمایه‌گذاران منعقد شده است. در این شهرک هم اکنون قریب ۲۰۰ واحد فعال هستند و ظرفیت خوبی در تولید مصنوعات چوبی ایجاد کرده است.

 اخیراً با پیگیری‌های انجام شده، اسناد مالکیت اراضی واگذار شده نیز اخذ شده است و ۵۰ هکتار فاز توسعه صنعتی و کارگاهی و ۲۰ هکتار نیز به زون نمایشگاهی اختصاص‌یافته است، مطالعات این بخش نهایی و در آینده شاهد آغاز عملیات اجرایی آن خواهیم بود.

 این شهرک دارای امکانات متنوعی از جمله ایستگاه آتش‌نشانی، مجتمع خدماتی، مجتمع کارگاهی، فضای سبز، انتظامات و خدمات نگهداری است.
انتهای پیام/


لینک مطلب: http://qomefarda.ir/News/item/48838