آیت‌الله ممدوحی در گفتگو با قم فردا:

امام رضا (ع) در بقای اسلام نقش اساسی داشت / هیچ‌گاه ارتباط ایشان با مردم قطع نشد

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان این‌که هیچ‌گاه ارتباط امام رضا (ع) با مردم قطع نشد، گفت: ایشان در بقای اسلام نقش اساسی داشت.

آیت‌الله حسن ممدوحی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با اشاره به سالروز ولادت امام رضا (ع) و دهه کرامت اظهار داشت: دهه کرامت درواقع دهه‌ای بصیرت و ولایتمداری است که با ولادت بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز می‌شود و با ولادت امام مهربانی‌ها به پایان می‌رسد.

وی شخصیت دینی و معنوی امام رضا (ع) را بی‌مانند دانست و گفت: ایشان یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌های خداوند بر روی زمین بودند.

 ممدوحی بابیان این‌که حضرت امام رضا (ع) در بقای اسلام نقش اساسی را ایفا کردند، ابراز داشت: حکومت عباسی بنای برریشه کن کردن اسلام را داشت اما حضرت مانع اقدامات شوم آن‌ها شد.

وی با اشاره به هجرت امام رضا (ع) به طوس بیان داشت: در مسافرتی که ایشان به طوس داشتند زمانی که افراد باسواد و عالم آن زمان از حضرت خواستند یک روایت نقل کند، فرمودند: من شرط توحیدم هستم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: ایشان با این‌یک کلمه تمامی رشته‌های خلافت عباسی را پنبه کرد و گفت که خلافت و زمامداری شما باطل و غیر الهی است.

وی تصریح کرد: امام رضا (ع) با تمام سانسور و محدودیت‌هایی که برایش درست‌شده بود ارتباط خودش را با شیعیان حفظ کرده و کلاس‌های درس خود را مداوم برگزار می‌کرد.

انتهای پیام/110
http://qomefarda.ir/10885
اخبار مرتبط

نظرات شما