معاون آستان مقدس حضرت معصومه(س):

آیین‌های مذهبی برای پیشگیری از شیوع کرونا در حرم حضرت معصومه برگزار نمی‌شود

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: تاکنون مراسم مذهبی در مکان‌های روباز به ویژه صحن حضرت صاحب‌الزمان(عج) برگزار می‌شد، اما با توجه به شیوع گسترده‌تر ویروس کرونا در استان قم و لزوم توجه به سلامت زائران، فعلا مراسم آستان مقدس برگزار نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، حجت الاسلام والمسلمین مهدی احمدی در گفت‌وگویی، با بیان این‌که آستان مقدس نسبت به حفظ سلامت زائران اهتمام ویژه دارد، عنوان کرد: با شیوع ویروس کرونا میزبانی از زائران به صورت متفاوتی در حرم مطهر بانوی کرامت رقم زده شده است.

وی با بیان این‌که دستورالعمل های بهداشتی با استفاده از بسترهای مختلف از جمله پوسترهای اطلاع رسانی، فضاهای مجازی و رسانه‌های دیداری و شنیداری به زائران منتقل شده است، گفت: خادمان این بارگاه ملکوتی دستورالعمل‌های بهداشتی را خود رعایت و ترویج آن‌ها را نیز دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به تجهیز گیت‌های ورودی حرم مطهر به مواد ضدعفونی‌کننده، دستگاه تب‌سنج و راکدهای ویژه برای بازرسی بدنی بدون استفاده از دست گفت: خادمان این آستان مقدس تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا «فاصله‌گذاری اجتماعی» و استفاده از «ماسک» که از مهم‌ترین دستورالعمل‌های بهداشتی است را، تحقق بخشند که به میزان قابل توجهی به موفقیت رسیدند.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/20690
اخبار مرتبط

نظرات شما