آیت اللله مقتدایی:برگزاری همایش حضرت ابوطالب از خدمات لازم به جهان اسلام است

آیت اللله مقتدایی با اشاره به جایگاه حضر ت ابوطالب کفت: برگزاری همایش حضرت ابوطالب از خدمات لازم به جهان اسلام است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، دیدار اعضای کمیته علمی همایش بین المللی حضرت ابوطالب (ع) حامی پیامبر اعظم (ص) با آیت الله مقتدایی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم امروز در محل دفتر ایشان با حضور آیت الله یوسفی غروی رئیس کمیته علمی همایش، حجت الاسلام آل ایوب معاونت پژوهش مجمع جهانی اهل بیت، حجت الاسلام عباس جعفری دبیر شورای کتاب مجمع و حجت الاسلام محمد حائری شیرازی دبیر کمیته علمی همایش برگزار شد.
در ابتدای این دیدار آیت الله یوسفی غروی، رئیس کمیته علمی همایش حضرت ابوطالب (ع) گزارشی از عملکرد دبیرخانه همایش در بعد علمی ارئه کرد و گفت: این همایش در سال 1396 کلید خورد و بنا بود در اسفند 1398 برگزار گردد، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، برگزاری آن به تاخیر افتاد. دبیرخانه همایش تصمیم گرفته است تا در روزهای 19، 20 و 21 اسفند 1399 این همایش را برگزار کند.
رئیس کمیته علمی همایش بین المللی حضرت ابوطالب (ع) ضمن ارائه گزارشی از مقالات و ارزیابی آنان توسط این کمیته اظهار داشت: به همت دبیرخانه همایش در بُعد فراخوان و سفارش مقالات کارهای خوبی صورت گرفته است و برای تقویت بیش از پیش محتواهای علمی اقداماتی انجام شده تا مقالات علمی در موضوعات مهم باقی مانده به سرعت تهیه و نهایی گردد.
در ادامه این دیدار حجت الاسلام محمد حائری شیرازی، دبیر اجرایی کمیته علمی همایش به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته پرداخت و گفت: جهت تقویت بُعد علمی همایش بنا داریم تا سلسله نشست های تخصصی با محوریت بررسی ابعاد مختلف حضرت ابوطالب (ع)، با حضور شخصیت های داخلی و بین المللی شناخته در این عرصه علمی برگزار کنیم.
وی افزود: یکی دیگر از مسائلی که در حال انجام آن هستیم، مصاحبه های تخصصی در مورد حضرت ابوطالب (ع) که با استاندارد های صدا و سیما ضبط شده و در ایام رحلت این شخصیت والا مقام از شبکه های رسانه ملی پخش گردد. در این مصاحبه ها از اساتید و علمای داخلی و بین المللی، شیعه و سنی استفاده می کنیم.
دبیر اجرایی کمیته علمی همایش ضمن توضیحاتی پیرامون محورهای دیگر همایش در ابعاد مختلف هنری وادبی اظهار داشت: دبیرخانه همایش در نظر دارد تا شب شعر داخلی و بین المللی، به 4 زبان انگلیسی، عربی، اردو و فارسی برگزار کند. همچنین با نامه نگاری هایی که با شورای عالی انقلاب فرهنگی داریم، در تلاش هستیم تا 26 رجب که مصادف با رحلت حضرت ابوطالب (ع) است، به عنوان روز ملی حمایت و کفالت از ایتام اعلام کنیم. از دیگر فعالیت هایی که دنبال می کنیم تولید کلیپ، پوستر، عکس نوشت و ... جهت نشر در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است.
در ادامه این دیدار، آیت الله مقتدایی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تقدیر از زحمات صورت گرفته توسط دبیرخانه همایش عنوان کرد: این همایش حقیقتا کار بسیار عالی و ارزنده ای است که به یقین موجب خرسندی دل رسول گرامی اسلام (ص) و حضرت صاحب الامر(عج) است و از جمله کارهایی است که بسیار لازم و ضروری است.
وی در ادامه ضمن تقدیر از دست اندر کاران همایش بین المللی حضرت ابوطالب(ع) و دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) آیت الله رضا رمضانی اظهار داشت: حضرت ابوطالب (ع) زمانی از پیامبر حمایت کردند که ایشان نیاز به حمایت داشتند و هیچ یار و یاوری نداشتند. این کار خدمتی از خدمات اساسی به کشور و نظام اسلامی و جهان اسلام است. ان شاء الله که خداوند به شما و تمام کسانی که در این امر مشارکت می کنند، جزای خیر عطا کند.انتهای پیام/110


http://qomefarda.ir/22833
اخبار مرتبط

نظرات شما