مجالس فاطمیه با رعایت مسائل بهداشتی زنده نگه داشته شود

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: باتوجه به وضعیت بیماری کرونا مجالس حضوری دراین ایام محدود گردید اما باید با در نظر گرفتن مسائل بهداشتی و توصیه متخصصان درمان کشور مجالس فاطمیه و بزرگداشت شهادت شهید سلیمانی را زنده نگه داشت و از فرصت فضای مجازی در این ایام بهره برد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در پیام این مرجع تقلید به مناسبت بزرگداشت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و ایام عزاداری فاطمیه آمده است: در ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه(س) که مقارن گردید با ایام شهادت یکی از ارادتمندان آن حضرت مرحوم شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش به همین مناسبت در پاسخ به خواسته عده‌ای ازعزیزان مطالبی را عرض می‌کنم.

پیام حاکیست: ابتدا باید توجه داشت که ایام فاطمیه تجلی تمام مناسبت‌هاست و عاشورا و غدیر را در خود جمع کرد و هیچگاه و به هیچ بهانه‌ای نباید به این ایام بی توجه یا کم توجه باشیم و در عظمت این ایام باید بکوشیم، زیرا که حضرت فاطمه(س) سبب خلقت بود، او بود که نبوت و امامت را حفظ کرد و شهادت او بود که بشریت را تا قیامت به مظلومیت علی(ع) توجه داد و قبر بی نشان اوست که نشانه حرف‌های ناگفته اوست و مظلومیتش آن چنان بود که همسرش کنار قبرش نجوا می‌کند
پیام ادامه یافته است: اما شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی که بنده او را شهید فاطمی می‌دانم. او عاشق زهرای مرضیه بود و هیچگاه از یاد و خاطرش نمی‌رفت. مقید به اقامه عزای آن بانو بود و مکتبش و هدفش فاطمی بود. او همان مسیر دفاع از حق و حقیقت و ولایت را که از حضرت فاطمه الگو گرفته بود طی  می‌کرد.
در این پیام آمده است: عزیزان من آنچه موجب سعادت شهید سلیمانی بود اخلاصش، ایمانش، استقامت و صبرش، جهاد و شجاعتش بود. سازش را با انسان ظالم محال می‌دانست و تواضع در مقابل مظلوم برایش افتخار بود. در دفاع ازحق هیچ ملاحظه نمی‌کرد، کشور به کشور می‌رفت و حق را تبین می کرد و هیچ شأن و منزلتی در راه حفظ دین و کیان اسلام ناب برای خودش قائل نبود و به راستی از فاطمه الگو گرفته بود و مزد کارش را باشهادت در ایام فاطمیه دریافت کرد.
پیام حاکیست: امروز من به همه عزیزانی که این نوشتار را می‌خوانند عرض می‌کنم این کشور فاطمی و علوی و حسینی را حفظ کنید و نگذارید دست‌های خیانتکار به این کشور دست اندازی کنند. مسئولان باید تلاش کنند این کشور فاطمی و علوی باشد و خون شهید سلیمانی و هزاران شهید دیگر که تربیت یافتگان فرهنگ علوی هستند پایمال نشود. شهید سلیمانی دست داد تا اسلام ناب بماند تا تشیع حفظ شود تا فاطمیه وعاشورا وغدیر را از ما نگیرند تا مردم در آسایش و امنیت باشند و تا کسی به ارزشهای اسلامی و انقلابی ما دست اندازی نکنند. فرهنگ جهاد و شهادت زنده بماند و به صدا و ندای هر انسان مظلومی پاسخ مثبت داده شود و مرز جغرافیایی ملاک نباشد.
در این پیام آمده است: برادران و خواهران عزیزحفظ این نظام اسلامی و پاسداشت خون شهدا واجب است، ولایت فقیه رکن این نظام است و تضعیف آن حرام، خدمت به مردم لازم و ضروری است و بر مسئولان کشور واجب است در راه رفاه و آرامش و آسایش مردم کوشش کنند.
پیام ادامه یافته است: سازش با ظالم و کسانی که حقوق ملت ما را زیر پا گذاشتن و دستشان به خون جوانان ما آغشته است جایز نیست و آنچه در پایان عرض می‌کنم، اگرمقاوم باشیم و به ارزشهای اسلامی و انقلابی خود پایبند باشیم و چشم به بیگانگان ندوزیم،با وحدت کلمه و توکل به خدای متعال و تحت توجهات حضرت ولی عصرعجل الله تعالی آینده بسیار روشن است و پیروزی از آن ماست ان شاءالله.
در این پیام تاکید شده است: باتوجه به وضعیت بیماری کرونا مجالس حضوری در این ایام محدود گردید اما باید با در نظر گرفتن مسائل بهداشتی و توصیه متخصصان درمان کشور مجالس فاطمیه و یا بزرگداشت شهادت شهید سلیمانی و همراهان را زنده نگه داشت و از فرصت فضای مجازی در این ایام بهره برد. توفیق همگان را از خداوند متعال خواستارم.

حضرت فاطمه(س) به روایتی در ۱۳ جمادی الاول و بنابر روایتی دیگر در سوم جمادی الثانی سال ۱۱ هجری قمری به شهادت رسیدند.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/23043
اخبار مرتبط

نظرات شما